dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Izolacja okna tarasowego

    Dzień Dobry
    Mieszkam w 12 letnim domu. Ściany to Poroterhm 25 + 12 cm styropianu. Na podłogach 10 cm styropianu. Dom ma 14 lat. Zaważyłem, że dużo ciepła mi ucieka przez okno tarasowe. Zimą zmierzyłem temperaturę okna na dole i wewnątrz domu pokazywało 15 C. W pokoju 21 C. Podłoga przy oknie na jakieś 50 cm również około 17C.
    Ogrzewanie kaloryferami. Salon 40 m2 i kaloryfery cały czas gorące (termometr pokazuje 45C na kaloryferze). Dom ma 120 m2 i schodzi mi prawie 4 tony groszku.
    Zakładam, że izolacja jest źle wykonana. Przy prawidłowej izolacji jaką macie temperaturę ramy okiennej na dole? U mnie codziennie zimą tam się woda skrapla.
    Chciałbym to naprawić przed kolejnym sezonem.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Woda skrapla się, gdy osiągnie się temperaturę punktu rosy. Punkt rosy to funkcja temperatury powierzchni oraz wilgotności powietrza. Zatem sama wartość temp. ramy okna w innych budynkach niewiele Ci powie.
    Więc albo za słabo grzejesz (ale skoro utrzymuje się 21C w pokoju to raczej nie ten przypadek) albo masz za dużą wilgotność w mieszkaniu. Nawet przeciętne okna, przy temp. 21C w pomieszczeniu i normalnej wilgotności nie powinny się rosić przy 15C na ramie (tak na oko dopiero poniżej 13C miałyby prawo).

    Podsumowując. Albo masz spapraną wentylację albo spaprany montaż w taki sposób, że gdzieś na styku ramy i muru powstała nieszczelność, przez którą zwiększa się w tym miejscu natężenie strumienia ciepła (a wraz z nim pary wodnej).

    Sprawdź jaki masz ciąg w kanałach wentylacyjnych przy zamkniętych oknach (ale teraz o tej porze roku to raczej nie będzie miarodajne). Masz chociaż nawiewniki w oknach? Jeśli tak to montaż i nie pozostaje Ci nic innego jak kucie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pewex1

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    bardzo mi się przyda ten temat

  4. #4

    Domyślnie

    Okazało się że brak jest ocieplenia pod kostką na tarasie. Pod rame okna jest wpuszczona pianka która stanowi jedyna izolację. Brak izolacji pionowej po oknem tarasowym.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawelczyk1

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    kurcze to problematyczne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony