dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o podłączenie wody w ogrodzie ze studni i wodociągów

    Mam prośbę do szanownych Forumowiczów.
    Mam wkoło domu 10 arową działkę, jest ona w kształcie podłużnym, do zasilania ogrodu w wodę mam poprowadzone w ziemi rury z wodociągów i mam wyprowadzone w trzech miejscach (krany są w trzech miejscach działki). Przy każdym kranie zwinięty wąż i w ten sposób mam dość wygodnie.
    Jednak, żeby zmniejszyć rachunki za wodę będę kopał studnię, woda z niej będzie służyła gównie do podlewania trawnika.

    I teraz zastanawiam się jak to połączyć z wodą z wodociągów. Wydawać by się mogło, że powinienem odłączyć wodociągi i na ogród dać tylko wodę ze studni, jednak aby leciała woda ze studni to musi być włączona pompa głębinowa, która pobiera prądu 70gr za godzinę, dlatego nie może chodzić cały czas. Wodę w ogrodzie potrzebuję w ciągu dnia kilka lub kilkanaście razy na krótką chwilę. Nie chciałbym cały czas chodzić do wyłącznika pompy, żeby ją włączyć.
    Z wodociągów woda w ogrodzie jest cały czas, wyłączam tylko na noc.
    Nie mogę też zrobić tak, że do podlewania puszcze osobną instalację wody ze studni bo to dużo roboty no i dwie instalacje a im mniej tego tym lepiej.

    Czy jedyne rozwiązanie to zakręcenie na zawsze wody z wodociągów i montaż hydroforu, który włączałby pompę głębinową tylko jakby spadło ciśnienie w zbiorniku? Nie zna ktoś jakiegoś innego (mniejszego) rozwiązania, żeby połączyć studnię z wodociągami? Czyli studnia do podlewania a do jakiegoś małego użycia (np. umycia rąk) już woda z wodociągów.
    Nie mam za bardzo gdzie dać hydrofora, chciałbym oszczędzić jak najwięcej miejsca, studnię jak będę robić to też planuję na razie bez żadnego wkopanego kręgu i bez żadnej skrzynki, tylko sama głowica i najlepiej wszystko zakopane albo tylko małe denko na górze.

    Dodam, że wszędzie gdzie mam krany w ogrodzie to mam też dość blisko prąd.

    Będę wdzięczny za jakieś pomysły

  2. #2

    Domyślnie

    Są jeszcze takie wynalazki.
    https://youtu.be/oxj0vYu412w

    Nigdy jednak nie używałem czegoś takiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony