dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Post Yeelight Arwen Ceiling Light 450C

    Zamierzam zakupić 2 takie lampy, jestem na etapie remontu i mam głupie pytanie Nie znam się na tym więc proszę o wybaczenie. W dwóch pomieszczeniach mam problem z racji konieczności przenoszenia włączników na drugą stronę drzwi i takie lampy m.in. by mi pomogły. Czy tego typu inteligentne lampy działają bez włącznika? Zamontuje je normlanie na suficie jak zwykłą lampę, włączę prąd w mieszkaniu w skrzynce i będą one działać bez włącznika? Mogą nimy sterować np pilotem a docelowo takim włącznikiem bezprzewodowym do przyklejenia na ścianie.

    Tylko nie wiem czy ten cały proces parowania zanim to się połączy wymaga tego normlanego pstryczka który będzie wymontowany

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna089 Zobacz post
    Zamierzam zakupić 2 takie lampy, jestem na etapie remontu i mam głupie pytanie Nie znam się na tym więc proszę o wybaczenie. W dwóch pomieszczeniach mam problem z racji konieczności przenoszenia włączników na drugą stronę drzwi i takie lampy m.in. by mi pomogły. Czy tego typu inteligentne lampy działają bez włącznika? Zamontuje je normlanie na suficie jak zwykłą lampę, włączę prąd w mieszkaniu w skrzynce i będą one działać bez włącznika? Mogą nimy sterować np pilotem a docelowo takim włącznikiem bezprzewodowym do przyklejenia na ścianie.

    Tylko nie wiem czy ten cały proces parowania zanim to się połączy wymaga tego normlanego pstryczka który będzie wymontowany
    Fajna cena. Sterowanie po wifi to sterowanie przez chmurę więc bywają spore opóźnienia czasami. Czcesz sterować pilotem w formie wyłącznika na ścianę, znajdzie się tańsze i funkcjonalniejsze rozwiązanie.
    Co do działania po włączeniu prądu to tak będą działały, jak w miejscu lampy będzie cały czas zasilanie każdy elektryk powinien sobie z tym poradzić. Zależy co masz w puszce obecnego wyłącznika.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam tej lampy, ale w yeelight z reguły parowanie polega na wprowadzeniu w tryb parowania, poprzez włączenie/wyłączenie zasilania 5 razy. Możesz to zrobić "na krótko" przez montażem na suficie.

    Nie wiem jak ten pilot działa, ale generalnie yeelight ma też opcję sterowania po LAN i nie potrzebne jest wtedy pośrednictwo chmury.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie mam tej lampy, ale w yeelight z reguły parowanie polega na wprowadzeniu w tryb parowania, poprzez włączenie/wyłączenie zasilania 5 razy. Możesz to zrobić "na krótko" przez montażem na suficie.

    Nie wiem jak ten pilot działa, ale generalnie yeelight ma też opcję sterowania po LAN i nie potrzebne jest wtedy pośrednictwo chmury.
    Wystarczy przeczytać instrukcję, włączenie 5 razy to przywrócenie ustawień fabrycznych (oczywiście można sobie na krótko dotykac kabelkami pod napięciem 230V).
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    A przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje również parowanie i wprowadza w tryb parowania...

    O kablu z włącznikiem słyszałeś?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje również parowanie i wprowadza w tryb parowania...

    O kablu z włącznikiem słyszałeś?
    O przewodzie z wyłącznikiem słyszałem, o kablu nie Rozumiem że Twoje "na krótko" znaczyło właśnie taki wyłącznik.
    Proponuję jednak poczytać instrukcję.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że muszę ustalić z wykończeniowcem który ma też ogarnąć takie drobne rzeczy elektryczne żeby tak ustawił aby prąd w puszcze cały czas płynął do lampy? Czy się palacze z lampa pilotem, aplikacja to nie ma znaczenia byle to działało, docelowo chce kupić takie włączniki https://www.ceneo.pl/96676945

    Według instrukcji jeśli dobrze rozumiem muszę lampę przywrócić do ustawień fabrycznych zanim zacznę ją parować

    Użyj wyłącznika ściennego, aby włączyć i wyłączyć lampę sufitową kolejno siedem razy (wyłącz lampę sufitową i
    odczekaj dwie sekundy, a następnie włącz ją i odczekaj dwie sekundy – to jeden cykl). Lampa sufitowa zacznie migać i
    automatycznie zrestartuje się po pięciu sekundach – ustawienia fabryczne zostaną przywrócone.
    Uwaga: używając lampy sufitowej w nowym środowisku sieciowym, należy przywrócić ustawienia fabryczne i połączyć
    się z siecią ponownie.

    Mogę to wyłączenie i włączanie lampy zrobić w skrzynce?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna089 Zobacz post
    Czyli rozumiem, że muszę ustalić z wykończeniowcem który ma też ogarnąć takie drobne rzeczy elektryczne żeby tak ustawił aby prąd w puszcze cały czas płynął do lampy?
    Tak tylko zwróć uwagę co "fachowiec" zrobi z istniejącą puszką przełącznika i z przewodami które się tam znajdują bo może się okazać po zatynkowaniu czy innym zaklejeniu że długo nie podziała.
    Cytat Napisał Anna089 Zobacz post
    Czy się palacze z lampa pilotem, aplikacja to nie ma znaczenia byle to działało,
    Tak ale aplikacja raczej ma znaczenie.
    Cytat Napisał Anna089 Zobacz post
    Mogę to wyłączenie i włączanie lampy zrobić w skrzynce?
    Tak.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony