dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dom oddzielony 100m lasem w linii prostej od drogi klasy GP

    Hej,

    Mam mały dylemat, na temat zakupu domu wolnostojącego, który niestety jest 100m w linii prostej przez las od drogi oznaczonej jako droga klasy GP(po jednym pasie w każdą stronę) Obok domu znajduję się kompletnie nie ruchliwa uliczka jednokierunkowa. Działka domu jest wyżej w stosunku do wspomnianej drogi GP, jednak nurtuje mnie czy warto pchać się w taką nieruchomość - akustyka. Mam znajomych, którzy mają działkę 300-500 m od autostrad/dróg ekspresowych (bez ekranów) i sobie chwalą, ale wiadomo im więcej opinii tym lepsze wnioski.

    Jako pogląd na sprawę dołączam filmik, kręcony z parkingu na tej ulicy (odległość 50m od drogi GP, bez wzniesień, godzina 20:00).
    https://youtu.be/LshD061UyeE
    Dzięki za porady

  2. #2

    Domyślnie

    po prostu pojedz tam poznym wieczorem i posiedz w aucie o posłuchaj. Jak hałas bedzie cie wkurzał, a wkurza głównie własnie wieczorami to odpuść zakup. Jesli hałas bedzie akceptowalny to kup. Do wszystkiego można sie przyzwyczaić ale też bez przesady. Nie moglbym mieszkac blisko torów kolejowych albo stacji pogotowania ratunkowego.
    Na minus jest to że drzewa i las słabo tłumią hałasy... już jedna linia zabudowy np domków wytłumi dużo lepiej niż 100m lasu.
    Wiele zależy od wilgotnosci powietrza i wiatru. Rodzice mieszkają 200m od torów i w zależności od pogody, czasami pociągi są ledwie słyszalne a czasami jakby pociąg przejeżdzał tuż za ogrodzeniem....
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 04-06-2022 o 08:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony