dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyciszenie pokoju w bloku

    Witam,

    Chciałbym wyciszyć jeden pokój, a konkretniej sufit i ścianę od sąsiada. Jest to nowy budynek jeszcze nie zamieszkały, nie wiem jakich będę miał sąsiadów i dla pewności chciałbym jakąś izolację akustyczną.

    Pokój jest przedstawiony w załączniku. Kolorem czerwonym jest zaznaczony szacht wentylacyjny o grubości chyba 8cm, i zgodnie z zaleceniami dewelopera nie wolno tam wiercić otworów, i chciałbym pominąć izolację w tym miejscu, natomiast w miejscu zaznaczonym linią zieloną chciałbym postawić przedściankę, oraz na suficie zrobić sufit podwieszany z wypełnieniem wełną mineralną. oczywiście pod konstrukcję przedścianki i sufitu dam taśmę akustyczną. Ściana oddzielająca sąsiada to żelbet o grubości około 25cm, stropy też żelbetowe około 25cm + styropian i wylewka.

    Mam kilka pytań.
    1. Czy warto dać wełnę akustyczną np. Rocklab Sonic i płyty gipsowe akustyczne np. Norgips niebieskie, czy wystarczą zwykłe białe płyty GK i zwykła wełna. Podejrzewam, że to właśnie specjalna wełna i płyta GK robi robotę, ale wolę jeszcze zapytać, wiadomo teraz ceny poszybowały strasznie w górę.
    2. Czy szacht wentylacyjny też by wypadało odizolować akustycznie? Jeśli nie mogę wiercić kołków to jak przytwierdzić konstrukcję w miejscu szachtu do ściany? Na klej?
    3. Chyba pozostałych ścian zaznaczonych na pomarańczowo nie trzeba izolować? tzn. jednej ściany zewnętrznej, i dwóch ścian które sąsiadują z moją łazienką i moim salonem?
    4. Tak z ciekawości jeszcze zapytam, czy żelbetowy strop jest bardziej "cichy" niż strop z akermana/ teriva?
    5. Od sąsiada z dołu praktycznie nie mam jak się odizolować, ale powiedzcie mi która z tych podłóg(panele winylowe, panele laminowane, deska barlinecka) będzie lepsza pod względem izolacji akustycznej od sąsiada z piętra niżej?

    Z góry dziękuję wszystkim za każą odpowiedź i poradę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	459585

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli źle znosisz hałasy od sąsiedzkie, to błędem był zakup nowego mieszkania od dev. Miałem, dwa lata wytrzymałem, nie polecam. Nie poprawisz akustyki tego domu kładąc 5cm wełny na sufit. To nie tak działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Masz na myśli, że stare bloki z wielkiej płyty są lepsze akustycznie. Kiedyś już mieszkałem w podobnym bloku jak to mieszkanie co kupiłem, tzn. wysoki punktowiec prawie cały z żelbetu, oprócz ścianek działowych i to było najbardziej ciche mieszkanie w jakim mieszkałem, a mieszkałem już w około 10. Na dom mnie jeszcze nie stać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony