dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Prośba o opinie w sprawie drzwi wewnętrznych

    W nowym domu niestety jako laik posłuchałem się teścia i zamontowane zostały ościeżnice stałe na piętrze, 4 do pokoju i 1 do łazienki bo twierdził, że nie da się innych zamontować.
    Na domiar złego pseudo fachowiec który udawał ze się zna w dodatku zamontował je w taki sposób, że są w środku ściany przez co nawet nie ma możliwości zdjęcia skrzydła drzwiowego, bo po obu stronach są jeszcze szpalety na 7-10 cm...

    Od strony klatki schodowej jest już obrobione, od strony pokojów nie, zastanawiam się czy nie wywalić tych ościeżnic, zostawić same skrzydła i dokupić ościeżnice regulowane (mur ma około 28cm), wziąć solidna ekipę żeby to zamontowała tak jak należy. Inaczej nie będę miał możliwości ściągnięcia skrzydła drzwiowego + estetyka jest gorsza.


    Na moim miejscu dalibyście sobie siana i po prostu obrobili już tak jak jest czy faktycznie wywalić ościeżnice stałe i zamontować regulowane?
    Pewnie wiązałoby się to z kosztami jakieś 600zł za nową ościeżnice x5 + robocizna, pewnie z 5 tys. by poszło...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytania. Nikt nie zdecyduje, czy wydatek 5k jest warty poniesienia, czy nie..
    Wszystko to indywidualna sprawa.

    Nigdy nie doradzam swoim klientom ościeżnic stałych, tym bardziej stalowych. Chyba że.. to najlepsza opcja w danym miejscu. Sam mam takie 10cm, postawione na środku ściany, bo tak wymuszał układ podłóg (uskoki w poziomach, dziury po starych. Dopiero remont podłóg sprawi, że dokonam zmian. Ale wątpię czy to nastąpi. Większość życia już za mną i jakoś mi to nie przeszkadza. Skrzydła póki co nie musiałem ściągać (a "nowe" drzwi mają już 17lat), ale nawet jeśli to mam zachowane odpowiednie luzy.

    Nie dało się wstawić regulowanych - pewnie brakuje miejsca na opaski. W tej sytuacji obcina się ich nadmiar (wymaga lepszej ekipy)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytania. Nikt nie zdecyduje, czy wydatek 5k jest warty poniesienia, czy nie..
    Wszystko to indywidualna sprawa.

    Nigdy nie doradzam swoim klientom ościeżnic stałych, tym bardziej stalowych. Chyba że.. to najlepsza opcja w danym miejscu. Sam mam takie 10cm, postawione na środku ściany, bo tak wymuszał układ podłóg (uskoki w poziomach, dziury po starych. Dopiero remont podłóg sprawi, że dokonam zmian. Ale wątpię czy to nastąpi. Większość życia już za mną i jakoś mi to nie przeszkadza. Skrzydła póki co nie musiałem ściągać (a "nowe" drzwi mają już 17lat), ale nawet jeśli to mam zachowane odpowiednie luzy.

    Nie dało się wstawić regulowanych - pewnie brakuje miejsca na opaski. W tej sytuacji obcina się ich nadmiar (wymaga lepszej ekipy)
    Dzięki za wypowiedź. Chyba jednak się zdecyduje jak trochę się budżet ustabilizuje. Jedne drzwi właśnie nie mają miejsca na opaske ale właśnie tak jak mówisz, lepsza ekipa i moze dotna, boj est tam jakieś 4cm miejsca. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony