dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbrowar

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Mścice
    Kod pocztowy
    76-031
    Posty
    2

    Domyślnie Rozbudowa/dobudowa tarasu względem projektu

    Dzień dobry,
    chciałby rozbudować/dobudować taras drewniany w stosunku do tego co mam w projekcie. W projekcie powierzchnia tarasów wynosi około 27m2, ja chcę wykonać taras o powierzchni 85m2. Taras jeszcze w ogóle nie jest zaczęty. I teraz nasuwa się pytanie. Czy lepiej jest najpierw zgłosić dom do odbioru bez tarasu i później zgłosić i wykonać taras o powierzchni 85m2, czy wykonać taras przed zgłoszeniem i wpisać rozbudowany taras jako zmiana nieistna i dodać to do zgłoszenia domu? Czy są może jeszcze inne łatwiejsze rozwiązania?
    Taras ma być drewniany na bloczkach betonowych, posadowionych na gruncie.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zbuduj dom, odbierz a potem taras.

    taras dobudowany do domu traktowany jest jako pow. zabudowy.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbrowar

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Mścice
    Kod pocztowy
    76-031
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zbuduj dom, odbierz a potem taras.

    taras dobudowany do domu traktowany jest jako pow. zabudowy.
    A czy można złożyć jednocześnie ale osobno papiery dotyczące odbioru budynku i zgłoszenia budowy tarasu?

  4. #4

    Domyślnie

    Po co? Żeby się czepiali tarasu przy odbiorze domu? Zrób tak jak Elfir mówił: załatw dom do końca (odczekaj aż się uprawomocni), a potem będziesz się przejmował tarasem.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbrowar Zobacz post
    A czy można złożyć jednocześnie ale osobno papiery dotyczące odbioru budynku i zgłoszenia budowy tarasu?
    Po co? Ja każdemu radzę wykreślać wszystkie tarasy z projektu. Taras można zbudować w każdej chwili i nie jest niezbędnym elementem domu. A jak jest wrysowany do projektu to TRZEBA go zbudować przed odbiorem, co może być problematyczne, jeśli się ma budżet na styk i akurat na taras zabraknie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po co? Ja każdemu radzę wykreślać wszystkie tarasy z projektu. Taras można zbudować w każdej chwili i nie jest niezbędnym elementem domu. A jak jest wrysowany do projektu to TRZEBA go zbudować przed odbiorem, co może być problematyczne, jeśli się ma budżet na styk i akurat na taras zabraknie.
    25 lat siedze w budowlance i nie miałem sytuacji aby domu nie odebrano bez tarasów. Osiedla po 100 domów projektowałem i odbiory szły bez tarasów, które były w projekcie. klienci stawiali je we własnym zakresie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie się przyczepili

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po co? Ja każdemu radzę wykreślać wszystkie tarasy z projektu. Taras można zbudować w każdej chwili i nie jest niezbędnym elementem domu. A jak jest wrysowany do projektu to TRZEBA go zbudować przed odbiorem, co może być problematyczne, jeśli się ma budżet na styk i akurat na taras zabraknie.
    Zależy. Ja też mam problem z tarasem, bo chcę go wybudować, ale inaczej niż w projekcie. Kierownik powiedział, że spokojnie mogę z niego zrezygnować i po odbiorze wybudować docelowy.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony