dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rozplanowanie układania paneli winylowych bez dylatacji

    Cześć,

    Chciałem na bazie Waszego doświadczenia doradzić się, jak powinno zostać zaplanowane układanie paneli winylowych, aby można było je ułożyć na klik bez układania od tyłu i bez dylatacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie_Rzut.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	459617
    Czy montaż powinien rozpocząć się od lewego górnego narożnika? Czy widzicie tutaj jakieś potencjalne przeszkody/trudności - na przykład kwestia przejść przy drzwiach? W części kuchennej będzie najprawdopodobniej gres i tak samo w łazienkach.

    Z góry dzięki za wszelkie rady.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek000 ; 10-06-2022 o 09:39

  2. #2

    Domyślnie

    Dodatkowe pytanie, czy przy metrażu powyżej 70-80 m2 powinno się już robić panele winylowe na klej, czy na klik też mogą być?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ostatnio układałem panele u rodziców - tylko dwa pokoje i korytarz. Też miałem taki pomysł, ale jest praktycznie niewykonalny przy panelach na klik.
    Przy klejeniu rozplanowanie na kartce papieru to będzie mistrzostwo świata nawet, jak masz idealnie proste kąty wszędzie. Bez ogarnięcia to w jakimś sofcie z idealnie dokładnym zmodelowaniem wymiarów bym się nie porywał. W jednym pokoju zaczniesz od pełnego panelu a w drugim okaże się, że wyjdzie 1cm dziury. Albo niezależnie od tego jak zaczniesz w pokoju, to korytarzu albo w pokoju na przeciwko wyjdzie z jednej czy drugiej strony 1cm pasek przy ścianie.
    Ale i tak wolałbym panele poukładane w różne strony w różnych pomieszczeniach (wzdłuż).

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - właśnie tego najbardziej się obawiam, że w teorii wszystko fajnie, a potem wyjdą kwiatki .

    Myślałem o drugiej opcji, żeby zrobić jedną taflę w salonie i przejść na korytarz i jednak przeciąć to w pokojach tych mniejszych i albo tam pociągnąć w poprzek z korytarza albo dać wzdłuż tak jak piszesz.

    Tylko jeśli w korytarzu będzie jeden sposób ułożenia a w pokoju inny to też może nieco dziwnie wyglądać, chociaż oczywiście przy zamkniętych drzwiach tego nie widać...

    Możesz powiedzieć, jak w tej sytuacji u rodziców to ostatecznie ułożyłeś?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od lewego dolnego.
    Też tak planuję zrobić cały poziom w płytkach 20x120.
    W sumie salon najważniejszy bo w sypialniach sporo mebli przylegających do ścian - łatwiej ukryć małe docinki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony