dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kosiarka akumulatorowa Erbauer 2 x 18 V 46 cm

    Dość długo szukałem informacji o kosiarkach akumulatorowych i dlatego postanowiłem tutaj opisać moje doświadczenie i odczucia po zakupie takowej.
    Przez ostatnie 12 lat kosiłem moje 850 m2 trawy spalinowym Briggs & stratton 500 z napędem.
    Co prawda spalinówka działa bezproblemowo.
    Wymieniłem tylko linki (wersja podwójna), sprężynkę napędu, pasek klinowy napędu, sprężynki regulatora obrotów.
    … ale postanowiłem kupić nową zabawkę i zaprzestać trzymania paliwa w kanistrze, corocznych wymian oleju i paru innych działań serwisowych.
    Ostatecznie wybór padł na Erbauer z sieci Castorama.
    Zadecydowały komentarze użytkowników ze strony Castoramy, czyli czas pracy około 1h, czas ładowania około 1h oraz po obejrzeniu w sklepie wyglądała solidnie - lepiej niż inne które też oglądałem i brałem pod uwagę.
    Porównując do spalinowej kosiarki, elektryk jest lżejszy i łatwiej się prowadzi.
    Na minus, nóż jest przykręcony plastikową śrubą i robi wrażenie delikatniejszego niż ten w spalinówce.
    Obie maszyny są 46cm.
    Moja spalinówka miała zapłon na linkę i tutaj szybki start i gotowość do pracy też na plus dla elektryka.
    Na pewno czuć mniejszą moc elektryka. Gorzej podrywa zanieczyszczenia z trawy, czyli w moim przypadku nie strzela tak szyszkami i nie zbiera pamiątek po psach.
    W komplecie z elektrykiem, otrzymałem 2 akumulatory 18V 5 Ah oraz szybką ładowarkę z dwoma portami do ładowania.
    Ładowarka potrzebuje około 1h do naładowania dwóch akumulatorów, ale w ciągu pracy mocno hałasują jej wewnętrzne wentylatory. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale warto o tym wiedzieć.
    Teraz o samym koszeniu.
    Trawa po tygodniowym wzroście, ale bez opadów.
    Koszenie z opcją mulczowania na wspominanych 850 m2 trwało około 1 h i na akumulatorach została 1 kreska.
    Kolejny tydzień, też bez znaczących opadów. Koszenie z koszem. Czas pracy około 1h. Na akumulatorach pozostała 1 kreska.
    Kolejny tydzień. Tym razem mocno padało. Koszenie z mulczowaniem pierwszego dnia po opadach.
    Czas pracy 40 min. Czuć że kosiarka większość czasu pracowała na wyższych obrotach (mimo braku w informacji sprzedażowej wpisu o automatycznej regulacji obrotów).
    Po około 600 m2 kosiarka się wyłączyła i musiałem naładować akumulatory.
    Podsumowując, jak na razie jestem zadowolony i zobaczymy jak będzie dalej.
    W ramach ciekawostek: akumulatory od Skil są prawie identyczne.
    Wystarczy dociąć jeden ząbek i pasują. Niestety cenowo są nieznacznie tańsze.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Ciekawa, pożyteczna i dobra opinia !
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony