dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Dobór modelu kotła vitodens 100-W czy 200-W

  1. #1

    Domyślnie Dobór modelu kotła vitodens 100-W czy 200-W

    Mam dylemat. Chcę sterować cwu, z kotła.
    Vitodens 100-W B1HF musi mieć EM-P1 do sterowania pompą CWU (Vitocell 100-W).
    Vitodens 200-W B2HF bezpośrednio pod P2 można wpiąć pompę CWU (Vitocell 200-V).

    1. Instalacja (100% "podłogówka") jest obliczona tak, że powinna wystarczyć wbudowana pompa kotła, ale w razie problemów chcę mieć możliwość integracji ze sprzęgłem, oraz sterować pompą obiegu ogrzewania podłogowego. Z tego co widzę ze schematów, to do obydwu modeli muszę dołożyć EM-P1 by mieć tą możliwość.

    2. Czy sterowanie pompą CWU można doposażyć w funkcję inteligentne. Np załączanie obiegu gdy pojawi się sygnał z czujników ruchu, lub termostat/czujnik temperatury który nie załączy pompy jeśli temperatura powrotu obiegu jest równa zasilaniu.


    3. Skłaniam się bardziej na zestaw 200-W + VItocel 200V, ze względu na niską moc wejściową. Co przy sterowaniu "pogodowym" + 100% ogrzewania podłogowego może dać dobre efekty. Ale czy to samo nie uzyskam na około 5000zł tańszym zestawie 100-W + Vitocell 100-W, gdzie moc minimalna jest nieznacznie wyższa?

    Nowy dom, budowany według nowych warunków. Zapotrzebowanie na ciepło, obliczone na niecałe 9kW, w III strefie klimatycznej. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    1. tak
    2. brak takiej funkcjonalności
    3. tu odpowiedź nie jest taka łatwa gdyz brakuje informacji jak będą sterowane poszczególne pętle ogrzewania podłogowego. Jeśli nie bedzie żadnych zaworów mieniajacych przepływ to praca obu kotłów będzie porównywalna ale im więcej mozliwości odcinania poszczególnych pętli tym będzie większa róznica nakozyść VD200.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie nie planuje sterować poszczególnymi pętlami. Mam w projekcie dwa rozdzielacze po 8 i 9 pętli. Pętle z dobiegami nie dłuższe niż 100m. Obieg jest jeden, na cały dom. Ustawiam jedynie obliczone wartości na rotametrach. Nie planuje też żadnych pomp, czy mieszaczy. Ale wiadomo, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyka. Mam nadzieje że uda się wykonać instalacje poprawnie, a obliczone wartości będą się sprawdzać. W razie problemów, chciałem pozostawić sobie furtkę, by móc dołożyć sprzęgło i pompę. Nie wiem tylko, czy jest sens wydać te kilka tyś więcej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony