dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kanalizacja - problem z przyłączem do mieszkania

    Cześć,

    w spadku po dziadkach dostałem mieszkanie w kamienicy, które nie jest podłączone do kanalizacji czyli jest bez łazienki i ubikacji.
    Mieszkanie usytuowane jest na 1 piętrze, a ubikacja "przydzielona" do tego mieszkania jest na parterze :/

    Początkowo chciałem podłączyć się po pionie z tej ubikacji na parterze, bo w teorii pomieszczenie, które mogłoby być łazienko-ubikacją powinno być nad, ale jak się okazuje na 80% rura kanalizacyjna wyjdzie u sąsiada, a nie u mnie :/

    Próbowałem dostać plany budynku (pięter), ale jak się okazuje nie ma ich ani gmina, ani zarządca budynku (działa tam wspólnota mieszkaniowa).

    Wiem, że muszę zlecić wykonanie projektu przyłączenia do kanalizacji, który przedstawię zarządcy budynku i wspólnocie, ale jak do tego się zabrać?

    Czy mam zadzwonić do Związku Wodociągów i Kanalizacji i oni kogoś polecą?
    Czy mam sam szukać speca?
    Czy rzekomy brak planów budynku u zarządcy kamienicy jest możliwy?

    Dziękuję za wszelkie pomysły i rady w tej nietypowej i trudnej sytuacji

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Po pierwsze to zacznij od wizyty u Zarządcy budynku ( wspólnoty mieszkaniowej ) czy wyrazi zgodę na ewentualne prace i zmianę funkcji pomieszczeń u Ciebie w mieszkaniu.
    Po drugie to czy na parterze nie istnieje jakakolwiek toaleta ( może być przydzielona do innego mieszkańca ) która na 100% jest pod Twoim mieszkaniem lub granicząca stropem i ścianą.
    Po trzecie to o ile nie znajdziesz w Google hydraulika lub instalatora CO, wod - kan to udaj się do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ( nie Związku ) i w sekretariacie popytaj o pracowników technicznych którzy dorabiają sobie po godzinach zajmując się takimi sprawami.
    Po czwarte to o ile hydraulik nie poleci Tobie znajomego projektanta np. kolegi z ZWiK to szukaj w wyszukiwarce.

    Punkt 3 może być pierwszym posunięciem, gdyż hydraulik lub instalator którego zaprosisz do siebie powie Ci czy sprawa jest do zrobienia i czy warto wykonywać pozostałe czynności.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 08-06-2022 o 11:02
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony