dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    A mógłbyś ładować do 100% w nocy a potem zużywać do początku dnia...
    Pewnie bym mógł, tylko przy mojej taryfie G11 nie ma to sensu.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tak wygląda moje SOC przez ostatnie 90 dni.
    SOS utrzymuje się wysoko bo mam włączone "battery life"
    Jak widać od połowy listopada było tylko 8 dni ze słońcem.

    Załącznik 463490
    No to wygląda to tak samo jak u mnie...
    Też mam włączone battery life. Raczej bardziej się opłaca trzymać je włączone. Chociaż kto wie jak by wyglądała opcja gdyby je wyłączyć.
    Zimą poszło by sporo cykli
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vic.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	463491

    Ty masz statystyki z VRM? na tą chwile nie mam do nich dostępu.
    A swoje aktualnie zaliczyły globalny reset w grudniu. Więc nie mam zbyt wiele do chwalenia się.

  3. #83

    Domyślnie

    To policz, może Ci się opłaci przejście na G12. Ja liczyłem i wyszło mi, że się opłaca. Będę miał od 1 lutego I przyjdzie weryfikacja liczenia.

    Ja generalnie liczę zużycie prądu przez dom wg taryfy G11 i będę porównywał do tego co dostanę na fakturach. To ja nazywam zyskiem.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    No to wygląda to tak samo jak u mnie...
    Też mam włączone battery life. Raczej bardziej się opłaca trzymać je włączone. Chociaż kto wie jak by wyglądała opcja gdyby je wyłączyć.
    Zimą poszło by sporo cykli
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vic.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	463491

    Ty masz statystyki z VRM? na tą chwile nie mam do nich dostępu.
    A swoje aktualnie zaliczyły globalny reset w grudniu. Więc nie mam zbyt wiele do chwalenia się.
    Raczej cykli byłoby tyle samo tylko bateria by siedziała na minimalnym SOC.
    Mam włączone "battery life" aby przy braku sieci, baterii starczyło na dłużej.
    Moje VRM działa prawidłowo.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    To policz, może Ci się opłaci przejście na G12. Ja liczyłem i wyszło mi, że się opłaca. Będę miał od 1 lutego I przyjdzie weryfikacja liczenia.

    Ja generalnie liczę zużycie prądu przez dom wg taryfy G11 i będę porównywał do tego co dostanę na fakturach. To ja nazywam zyskiem.
    Przy dzisiejszych stawkach za kWh które są sztucznie zmniejszane i te wszystkie limity dla niższej ceny a powyżej limitu wyższe, taryfy G12 są mocno zniekształcone.
    Poza tym będąc na net-meteringu wysyłanie energii z akumulatora do sieci jest czystą strata 20% jej wartości.

  6. #86

    Domyślnie

    Masz rację. Ja jestem już na nowych zasadach, to patrzę na to inaczej.

    Ps. Świat się nie kończy na roku 2023. To inwestycja na wiele lat...
    Ostatnio edytowane przez gb987t ; 28-01-2023 o 22:31

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    Masz rację. Ja jestem już na nowych zasadach, to patrzę na to inaczej.

    Ps. Świat się nie kończy na roku 2023. To inwestycja na wiele lat...
    Masz rację, świat się nie kończy na 2023 roku ale co będzie za 13 lat też nie wiemy.
    Dlatego ja przygotowuję swój dom na pracę w OFF-gridzie i decyzję o przejściu na OFF-grid podejmę za 13 lat, jeśli to będzie ekonomicznie uzasadnione.
    Mam przeczucie że to będzie technicznie możliwe i ekonomicznie uzasadnione.

  8. #88

    Domyślnie

    A może znasz odpowiedź na takie pytanie:
    Ustawiamy schedule na ładowanie do 80%, np w południe. Baterie naladowaly się do 80 %.

    Teraz: produkcja PV jest większa niż zapotrzebowanie domu. Czy nadmiar będzie ładowany do baterii (jest tam 20% wolnego) mimo, że wg Schedulera baterie już mają tyle ile trzeba?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    A może znasz odpowiedź na takie pytanie:
    Ustawiamy schedule na ładowanie do 80%, np w południe. Baterie naladowaly się do 80 %.

    Teraz: produkcja PV jest większa niż zapotrzebowanie domu. Czy nadmiar będzie ładowany do baterii (jest tam 20% wolnego) mimo, że wg Schedulera baterie już mają tyle ile trzeba?
    Limit do 80% masz tylko w "schedulerze" i bateria jest wtedy ładowana z sieci.
    Ładowanie baterii z PV nie stosuje ograniczenia ze "schedulera" więc bateria powinna się ładować do 100%.

    https://www.victronenergy.com/media/...f-ba51656dfb45

    4.4. GX device - Scheduled Charging

    4.4.1. Introduction
    The Scheduled Charging setting is located in the ESS menu of the GX device. It allows you to set up to five scheduled periods, during which the system will take power from the grid to charge the battery. This is typically used to charge the battery during off-peak tariff time windows (TOU). For each schedule, configure a start-time, duration, and optionally set the percentage up to which you want the battery to be charged.
    If the target state of charge is reached, and it is still within the period of time set, the battery will stop charging but will not discharge (unless there is grid outage). This optimises battery cycling and still allows room in the battery for PV charging.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 29-01-2023 o 00:14

  10. #90

    Domyślnie

    Dzięki

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    W styczniu 2023 - 52,5%
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #92

    Domyślnie

    Styczeń 2023: 97%

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    U mnie, 58% autokonsupcja
    dodatkowe 17% uratował magazyn.
    łącznie 75%
    istalacja 9,9

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Dostałem dzisiaj rachunek za ostatnie pół roku, mam G12W w PGE kształtują się tak:
    dzienna: 0,76453 zł netto + VAT 5% = 0,80276 zł brutto
    nocna: 0,40308 zł netto + VAT 5% = 0,42323 zł brutto

    Dzięki PV mieszczę się w zasadzie w limicie 2000 kWh tańszej energi. Co będzie za pół roku czy rok zobaczymy.
    Stosunek zużycia dla taryfy droga/tania wyszła mi 20,5/79,5 (gdyby nie PV to stosunek byłby na pewno gorszy).

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Ja też w PGE tylko ,że w G12 mam 77 gr / 37 gr więc trochę mniej. Zastanawiam się czy nie przejść do G11 bo opłaty stałe mam duże, 210 zł za pół roku.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Ja też w PGE tylko ,że w G12 mam 77 gr / 37 gr więc trochę mniej. Zastanawiam się czy nie przejść do G11 bo opłaty stałe mam duże, 210 zł za pół roku.
    a jakiego zysku na opłatach się spodziewasz

  17. #97

    Domyślnie

    Opłaty stałe są ponoć takie same bez względu na taryfę w której się jest. Przynajmniej takie zapewnienie usłyszałem na infolinii Tauronu.
    Dom 175m2 użytkowej. Parter z poddaszem użytkowym. Ściany- Porotherm 30cm +15 styropian grafit, strop- wełna 30cm, podłoga-12cm styropian.
    OZC 7,8kw. Po około 50% podłogówka i grzejniki. CWU 300l
    Panasonic HP 3f 9kW
    PV 4, 13 kWp SolarEdge 2019r.
    PV 5,33 kWp Fronius 2023r.

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a jakiego zysku na opłatach się spodziewasz
    Może niech się wypowiedzą szczęśliwcy co mają G11 to porównamy. Sołtys roznosił podatki i mówił, że płaci tylko opłaty stałe w wysokości 220 zł / rok.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony