dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 91
  1. #41

    Domyślnie

    Mam z tej firmy samo DZ - parametry jak w podpisie. Pierwszy sezon za mną i mogę napisać, że DZ zdało egzamin.
    150 m2 grzane, mur 40cm + 15cm grafitowego styro, strop 18cm grafitowego styro, białe styro 10cm w podłodze, podłogówka/grzejniki ~50/50, wentylacja mech.+reku, DZ Konceptus 12 x heli tzw. "połówki" (tyle, co 6 normalnych) PC on/off DIY + kominek z PW, PV 10kWp

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Mam z tej firmy samo DZ - parametry jak w podpisie. Pierwszy sezon za mną i mogę napisać, że DZ zdało egzamin.
    Proszę napisz coś więcej.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Proszę napisz coś więcej.
    Ale Ciebie interesuje całość czy tylko DZ? Bo zbig_wwl ma tylko heliko i też w nietypowej formie bo obcięte o połowę a PC sklecił sobie sam

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli to ma byc audyt dla doboru mocy pompy czyli audyt energetyczny lub w wersji skroconej obliczenia OZC to mi najlepiej sie liczy jak jest ciepło w pomieszczeniu. Jak w mrozny dzien posługiwac sie komputerem? Oczywiscie zartuję, zapewne chodziło o badania termowizyjne tyle ze one nie dają odpowiedzi na moc pompy, pokazują nam mostki termiczne ale moc sie wylicza. Na dodatek te badania najlepiej wykonac wczesnym rankiem w mrozny dzien. Nie znam metody obliczenia mocy strat na podstawie badania termowizyjnego. To jest niemozliwe. Te badania pomagają w okresleniu zakresu termodernizacji i to jest ich głewne zadanie. Wspomozenie obliczen ozc jest kwestią drugorzedna rzadko stosowaną i nie mającą duzej przydatnosci w tym zakresie.
    Rany Jak już myślę że coś wiem to znowu nic nie wiem Czyli kiedy mam poprosić firmę o OZC? I jak to się robi w sposób profesjonalny ( to już dla własnej wiedzy )

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Ale Ciebie interesuje całość czy tylko DZ? Bo zbig_wwl ma tylko heliko i też w nietypowej formie bo obcięte o połowę a PC sklecił sobie sam
    Widziałam twój blog.....ciekawe ciekawe. Swoją drogą idę studiować COP, SCOP, SPF trzech pomp które mnie interesują. Czyli Gejzer PPC-Polskie Pompy Ciepła no i doszła mi trzecia opcja. mam nadzieję że zrozumiem. Wg to taka refleksja luźna-czym tak naprawdę różnią się pompy gruntowe. Nie są zbytnio skomplikowane......podobno

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Rany Jak już myślę że coś wiem to znowu nic nie wiem Czyli kiedy mam poprosić firmę o OZC? I jak to się robi w sposób profesjonalny ( to już dla własnej wiedzy )
    Firma montująca PC nie da Tobie OZC, tak przynajmniej z moich doświadczeń było ale pewnie są wyjątki. Musisz sama sobie to zamówić. Podpowiem tylko nieśmiało że "asolt" robi OZC zawodowo

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Firma montująca PC nie da Tobie OZC, tak przynajmniej z moich doświadczeń było ale pewnie są wyjątki. ...
    Są wyjątki, zeby daleko nie szukać, liczymy ozc i montujemy pompy, zwykle liczymy dla inwestorów, ale często dla instalatorów.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Tak na szybko podsumowując. Już wiem że ogólnie mój post nie powinien mieć takiego tytułu jaki ma- Tylko >>>Kto w Polsce prócz firmy Konceptus wykorzystuje sondy spiralne jak DZ. REHAU Sonda spiralna Helix PE-Xa.<<<
    ...................................
    Podsumowując samą firmę-to jednak jest ona sama w sobie jako firma mocno kontrowersyjna.
    Sama jednak koncepcja sond spiralnych jest jak dla mnie bardzo ciekawa. Jednak bardzo mało znana. http://romicki-ekosystem.pl/pl/18-sy...dolnych-zrodel
    Ciekawam dlaczego. Może warto coś więcej na ten temat powiedzieć w ramach tego postu skupiając się nie na samej firmie ale na dolnym źródle.
    Mamy tu fachowców mogących się wypowiedzieć?.
    Zauważyłam, że jeśli chodzi o odwierty sporo jest tu wykonawców. Do Kolektora gruntowego poziomego już nie jest tak łatwo znaleźć wykonawcę. O sondach spiralnych w sumie dowiedziałam się dość przypadkowo. Jakby ten system w ogóle w Polsce nie istniał.
    Ostatnio edytowane przez Kalina_xx ; 14-06-2022 o 10:01

  9. #49

    Domyślnie

    Jeszcze na forum jest temat "O koszy zaplataniu" - to chyba to samo o czym piszecie w obecnym temacie.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...szy+zaplataniu
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @Kalina_xx
    Moim zdaniem powinnaś sprawdzić na jakim poziomie są u Ciebie na działce umiejscowione wody gruntowe. To głównie od wilgoci w gruncie zależy konieczna wielkość DZ niezależnie od jego kształtu.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 14-06-2022 o 13:05
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Tak na szybko podsumowując. Już wiem że ogólnie mój post nie powinien mieć takiego tytułu jaki ma- Tylko >>>Kto w Polsce prócz firmy Konceptus wykorzystuje sondy spiralne jak DZ. REHAU Sonda spiralna Helix PE-Xa.<<<
    ...................................
    Podsumowując samą firmę-to jednak jest ona sama w sobie jako firma mocno kontrowersyjna.
    Sama jednak koncepcja sond spiralnych jest jak dla mnie bardzo ciekawa. Jednak bardzo mało znana. http://romicki-ekosystem.pl/pl/18-sy...dolnych-zrodel
    Ciekawam dlaczego. Może warto coś więcej na ten temat powiedzieć w ramach tego postu skupiając się nie na samej firmie ale na dolnym źródle.
    Mamy tu fachowców mogących się wypowiedzieć?.
    Zauważyłam, że jeśli chodzi o odwierty sporo jest tu wykonawców. Do Kolektora gruntowego poziomego już nie jest tak łatwo znaleźć wykonawcę. O sondach spiralnych w sumie dowiedziałam się dość przypadkowo. Jakby ten system w ogóle w Polsce nie istniał.
    Nikt nie wykorzystuje.
    Zdjęcie pokaże CZEMU.
    Budowane są podobne do RECHAU.
    Więcej, mniejsze i płytsze = taniej a równie dobre.
    https://instsani.pl/technik-urzadzen...ntowe-koszowe/

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nikt nie wykorzystuje.
    Zdjęcie pokaże CZEMU.
    Budowane są podobne do RECHAU.
    Więcej, mniejsze i płytsze = taniej a równie dobre.
    https://instsani.pl/technik-urzadzen...ntowe-koszowe/

    Adam M.
    O to mi chodzi. Czy taki system nie jest lepszy niż poziom? Dlaczego tak rzadko spotykane? Na pewno jest tańszy niż odwierty. Każdy instalator PC powinien współpracować z firma, która daje możliwość wyboru tych trzech rozwiązań, a nie od razu wciskać odwierty.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Mam możliwość na kolektor poziomy i dobre warunki ku temu. Na odwierty bym nie poszła. Chcę się zmieścić w 10 000-ale zaczyna się to robić fikcją. Tylko Konceptus dale możliwość zamknięcia się w 50 000.
    Sorry ale mi osobiście śmierdzi tu naciąganiem. Czy ta Firma już pada? że takimi sposobami chce pozyskać klientów?
    W dzisiejszych czasach i z tak dobrymi PC powietrze-woda naprawdę trzeba mieć dobrze pod kopułą aby iść w gruntową.
    Skąd wiesz że masz tak idealne warunki aby ta PC znacząco była była lepsza?
    Ja tu na forum już nie raz pisałem że mam działkę 55ar. i warunki idealne bo na ( - 0,9m mam już piasek i wode A poniżej 1m żwir aż na 10m.Poniżej ( -10m ) już glina Pomimo tego wybrałem PC pow- woda.
    Jeżeli to co piszesz to twa swiadoma decyzja ---Zyczę Powodzenia
    Jeżeli to reklama Firmy to -to jest żałosne Zresztą już nie pierwszy raz do takich metod nie posuwacie.
    POWODZENIA- i udanych łowów.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    W dzisiejszych czasach i z tak dobrymi PC powietrze-woda naprawdę trzeba mieć dobrze pod kopułą aby iść w gruntową.
    Zwalczasz gruntówki jakby to była sprawa życia i śmierci. Gruntówki pewnie za jakiś czas wrócą, chyba że pompy powietrzne znaczącą się wzmocnią w zakresie temperatur poniżej zera. Jak zapewne wiesz, planowane jest odcięcie możliwości instalowania gazu za jakiś czas. Ludzie przejdą na pompy ciepła. Problemem może być brak energii, więc pewnie pojawią się jakieś plany, by ludzi skłonić do używania sprzętu, który zużywa 20-30% mniej energii w najbardziej mroźne dni.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No i Kalina_xx została "naciągaczką"...

    Do tego - w firmie padajacej na pysk...


    Ale... Kalina nie przejmuj sie, bo nie Ty pierwsza i nie jedyna.
    On tak ma, ze widzi tu samych naciągaczy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Zwalczasz gruntówki jakby to była sprawa życia i śmierci. Gruntówki pewnie za jakiś czas wrócą, chyba że pompy powietrzne znaczącą się wzmocnią w zakresie temperatur poniżej zera. ....
    Nie wrócą, do nowych domów dla których wymagania WT i programu Moje ciepło są coraz wyzsze jest bez sensu montowac takie pompy. Co innego domy stare, słabo ocieplone o duzej powierzchni. Przy porównywalnych cenach (raczej nizszych) z pompami PW wyskokotemperaturowymi mogą te pompy byc konkurencyjne.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Powinien być wymóg aby każda gmina ciągała rury powiedzmy fi 300 pod ziemią tak jak woda i kto chce się podłączy gruntówką i tyle a nie każdy sam sobie rzepkę skrobie , taka centralna rura w której woda sobie płynie pod całą gminą czy miastem dała by sporo pociechy .

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To by nie zadziałało - jak coś jest wszystkich to jest niczyje. Wyciek u jednej osoby spowodowałby awarię u wszystkich. A co z utrzymaniem czystości? Nie widzę tego.

    Co do gruntówek. Mój dom nie potrzebuje jakoś dużo ciepła. ale potrzebuje sporo chłodu. Przy odpowiedniej adaptacji można z takiej instalacji wycisnąć o wiele więcej. Dodatkowo ceny pomp PW teraz, to jakieś chore nieporozumienie. Jest popyt, a podaż taka sobie.
    Swoją gruntówkę zrobiłem w cenie, w której teraz miałbym PW o podobnej mocy. A do tego jeszcze miałem 30% dopłaty.

    Nawet gdybym nie planował chłodzenia, to budując nowy dom, zaplanowałbym od razu DZ poziome, ogarnął temat przy innych pracach ziemnych i wstawił prostą pompę ciepła. Przy cenach PW myślę, że nie wyszłoby nawet drożej, jeśli nie taniej.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalina_xx Zobacz post
    Dzień dobry.

    Czytając posty zauważyłam brak konstruktywnej rozmowy na temat tej firmy. Jeśli wśród was są osoby, które zdecydowały się na tą firmę napisały jak sprawa wygląda od strony praktycznej. Na pewno wiele osób zastanawia się czy warto tej firmie zaufać. Ja osobiście decydując się na gruntową pompę ciepła( powietrze-woda odpada) z góry odrzuciłam odwierty ze względu na cenę. Biorę pod uwagę źródło poziome jednak źródło Heliko też kusi.
    Posiadam cały zestaw wyzej wymienionej firmy. Jestem po pierwszym sezonie grzewczym .Wszystko działa bez zarzutu ,temp dz przez całą zimę utrzymywała się na poziomie około 3-4 stc na wejściu pc po godzinie pracy sprężarki. Z tego co zauważyłem to ich dz ma tendencję do szybkiej regeneracji ,szczególnie po opadach .Dom mam 160 m2 ,dobrze docieplony ,temp w srodku 22 stc ,pc 12kw i 7 sond heliko .Pc współpracuje z buforem 1000l z wężownicą miedzianą ,praca tylko w taniej taryfie .Konsumpcja w duże mrozy wynosi około 18 kwh na dobę .Sezon grzewczy wraz z cwu wyniósł około 1300zł.
    Mój brat widząc korzyści również zdecydował się na ich pc .Generalnie polecam
    No i podkreślam ze nie jestem związany z firmą i jej nie reklamuje,bo takie zarzuty również w stosunku do mnie wysuwano.
    Swoją drogą jak można porównywać powietrzną do gruntowej ,tym bardziej że ceny pcpw to jakieś nieporozumienie ,w tej kwocie spokojnie można sklecić sobie gruntową .
    Popatrzcie sobie jakie problemy z powietrznymi opisują uzytkownicy na forach fb.
    Włos się na głowie jeży jak dom w nowym standardzie a pc żre 100kwh na dobę .
    Ostatnio edytowane przez LukaszP66 ; 15-06-2022 o 10:54
    Dom 160m2 ,parter+poddasze ,podłoga 15cm keramzyt +20 grafit ,ściany 20cm grafit ,skosy 30 cm pur .
    Podłogówka po całości ,bufor 1000l z wężownicą cwu .Pc gruntowa Konceptus 12 kw ,dz 7x100mb spiralne .
    4 szt Fancoil RHOSS .W Planach reku z odzyskiem wilgoci.Średnio dobowe zużycie pc przy -2stc /23 w środku 10-12 kw.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To w sumie pytanko do zestawu? Po co ten bufor i 11kW na dobrze ocieplony dom 160m2?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony