dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Słabe krycie farby podkładowej i plamy

    Cześć,

    Jestem w trakcie remontu - drobne prace poprawkowe, szpachlowanie ubytków i malowanie.
    Jestem na etapie malowania ścian i tutaj pojawiła się moja zagwozdka.

    Jako że ściany są koloru szarego/popielatego a będą malowane na słoneczną żółć, to potraktowałem je farbą podkładową Dekoral Grunt (do Śnieżki zniechęciły mnie komentarze o zapachu) żeby później było łatwiej. Oczywiście wcześniej szpachlowane powierzchnie standardowo zagruntowałem jeszcze, a ściany przetarłem (lekko wilgotną szmatką, tak żeby tylko zebrać syf po szpachlowaniu i jakieś ewentualne kurze. Od przetarcia do dziś minęło kilkanaście dni, a biała farba z sufitu trzyma się super na odciętym kawałku na ścianie gdzie było też przecierane). Nie gruntowałem pomalowanych ścian, bo z relacji poprzednich właścicieli, były malowane rok temu i nie było na nich żadnych plam, zacieków itp. Chlapnąłem też lekko wodą w jednym miejscu i "nie wypiły".

    I teraz tak - pomalowałem dzisiaj tym podkładem i ku mojemu zdziwieniu pokrył bardzo słabo - nie mogę dodać fotek - wyrzuca błąd "Założenie grupy nie powiodło się" przy ładowaniu, więc wrzucam na imgura:
    https://imgur.com/a/Ed86fLT

    Pierwsza fotka od góry - drugi pokój jeszcze przed malowaniem Dekoralem Grunt, druga - salon po pomalowaniu podkładem. Te bielsze ślady to zwykły lateks (swoją drogą też Dekoral i jestem bardzo zadowolony). Jak widać sufitówka trzyma się dobrze na tej szarej powierzchni, mimo że to były tylko jakieś mazy a nie malowanie. Może to jakiś trop - ale podkładówka była o wiele rzadsza i ciężej się nią malowało. Po położeniu grubszej warstwy robiły się po prostu zacieki (data ważności do 2025, kupowany kilka dni temu, nie otwierany wcześniej). A może tylko mi się wydaje że jest źle? Ogarniam wszystko samemu i do tej pory jeszcze nigdy nie malowałem podkładem, więc może taki efekt na szarej ścianie jest wg. Was ok - dajcie znać. Po komentarzach spodziewałem się czegoś zupełnie innego, a wygląda jakby było tylko lekko zabielone a nie pomalowane. Malowałem wałkiem 10mm żeby zrobić trochę fakturki na szpachli co by się zlała ze ścianą.

    Druga sprawa to zdjęcia 3, 4, 5 - zaraz po pomalowaniu wyszło mi kilka takich plam (na szczęście niewiele - tyle co na foto i to nie w miejscach gdzie było szpachlowane) - niektóre są po prostu ciemne i mokre wyglądając jakby coś odparzyło, a inne (jedna na ścianie i kilka na rurze grzewczej) są koloru rdzawego. Te brązowe nie wyglądają na jakieś stare plamy po nikotynie itp, bo są też na miedzianej rurze, która przed malowaniem było czysta i zakryta regipsami. Wykwity na ścianie są w jednym obrębie, a ściana jest ścianą od sąsiada a nie od zewnątrz. Z wilgocią też nie miałem problemu przez te kilka miesięcy co tu mieszkam.

    I tutaj pytanie do Was - co dalej? Czy w pierwszej kwestii słabego krycia mogę mimo to malować kolorem (tak czy siak będę robił to dwukrotnie)? Do malowania drugi raz podkładem jestem zbyt zniechęcony A może przelecieć to po prostu białym lateksem Dekorala z sufitu przed kolorem? A co do plam, to może być to jakaś reakcja między starą farbą/starymi plamami a podkładem i malując to na kolor nie powinno być widać? Na poprzedniej farbie nie było żadnych śladów ani widocznych plam w tym miejscu.

    Nawet jeśli to tylko "pierdoły" to chciałbym wiedzieć też na przyszłość co zrobiłem źle, żeby nie popełnić ponownie błędów.

    Uff, to chyba tyle - z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Podkład pokrył dobrze, jak dasz na to kolor, to będzie wszystko jak powinno. A te plamki to najpewniej jakiś syf który wybił się na farbę, możesz to po prostu zamalować jeszcze raz podkładem i po problemie.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony