dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nie wiem co to za okna i czy mogę wymienić pakiet na 3sz.

    Dzień dobry,
    uprzejmie proszę o podpowiedź w następującej kwestii.

    Aktualnie mam zamontowane okna z 2007 roku. Wiem, że jest to system Zendov Półlico, 5-komorowe. Szyba 4/16/4 1,0W/m2K Rw=32dB, Okucie Winkhaus Autopilot. Grubość skrzydła 76 mm. Tyle wiem.

    Chodzi mi po głowie wymiana pakietów na 3-szybowe oraz uszczelek na jakieś nowe. Nie wiem jednak kto jest producentem profilu okna, z uwagi na to, że sprzedawca/montażysta tych okien zamknął działalność. Nie wiem czy pakiet 3-szybowy wejdzie i skąd wziąć odpowiednie listwy przyszybowe. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Zajdź do jakiegoś sklepu z oknami i tam zapytaj .
    Wg mnie marne szanse że wejdzie pakiet 3 szybowy bo dobry pakiet ma 4/16/4/16/4 czyli 44 mm grubości a twoje okna ma miejsce na szybę 24 mm , czy inne ramki mogą coś zmienić ? wątpię ale upewnij się w sklepie .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnieff Zobacz post
    Nie wiem jednak kto jest producentem profilu okna,
    Deceuninck
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    Zendow umożliwiał zamontowanie pakietu 40mm, U=0,6. Niestety od kilku lat w Polsce niedostępny (nie wiem jak z dostępnością poza Polską) więc i niezbędne do takiej wymiany listwy przyszybowe też nieuchwytne.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Panom za informacje. Pewne tropy kierują też do Hensforta. Pozdrawiam.
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnieff Zobacz post
    Dziękuję Panom za informacje. Pewne tropy kierują też do Hensforta. Pozdrawiam.
    W czasach kiedy wyprodukowano okna z tematu, to Hensfort nie nazywał się ... ? no właśnie, jak ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Podpowiedź?
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnieff Zobacz post
    podpowiedź?
    rem ii
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony