dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja + termomodernizacja

    Cześć, na poczatku chciał bym zaznaczyć, że jestem tu nowy, a założyłem konto ponieważ rozpoczynam przygodę z remontem starego domu typu bliźniak. Pierwsza większą robota, która postanowiłem było wykonanie drenażu wokół domu oraz hydroizolacji i termomodernizacji ścian poniżej gruntu. Inwestycja została już w zasadzie zakończona jednak zastanawiam się czy dobrze to zostało wykonane. Po pierwsze nie ma założonej folii kubelkowej na Styrodur , wykonawca mówi że teraz się już nie stosuje takiej folii, po drugie Styrodur na rogach domu nie jest połączony tylko w szczelinach jest zapianowany, czyli niema zamknięcia. Wykonawca twierdzi, że cegła gdzieś musiała odstawac i dlatego tak jest ale to nic nie szkodzi. Po trzecie styrodur nie dolega na sztywno do sciany, gdzieniegdzie sa szczeliny, wykonawca uważa że jak docieplimy powyżej gruntu to się to wszystko połączy i będzie dobrze. Proszę o opinię, co robić ponieważ zbliża się termin płatności i nie wiem co robić. Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Folia kubełkowa nie jest hydroizolacją, w tym układzie pełni jedynie funkcję ochrony przed fizycznym uszkodzeniem od naporu gruntu, to warstwa poślizgowa między ścianą a gruntem. Skoro jej nie ma to trudno, nie odkopiesz teraz, bo można dodatkowo coś uszkodzić przy pracach. Ciekawe tyko, jak wykonawca uargumentował to DLACZEGO "foli się teraz już nie stosuje"?
    Co do szczelin, to zależy. Przydałyby się zdjęcia do oceny.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    nie potrafię niestety wrzucić zdjęć do tego posta. Czy może mi Pan wysłać w prywatnej wiadomości maila to podeślę kilka zdjęć ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony