dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Poprawa wyciszenia ścianki działowej g-k

    Witam wszystkich forumowiczów, pytanie do osób zorientowanych w akustyce pomieszczeń.
    W domu jednorodzinnym wydzieliłem pomieszczenie ścianką działową. Do budowy ścianki działowej zastosowałem 2 x płytę g-k 12 mm (zwykłą , nie akustyczną) oraz 5 cm wełny Rockwool Acoustic Rocks Lab pomiędzy. Niestety efekt nie jest zadowalający, z pomieszczenia słychać dźwięki typu normalna rozmowa (słychać czasem pojedyncze słowa rozmowy). Chciałbym polepszyć wyciszenie, interesuje mnie aby wydzielone pomieszczenie było jak najbardziej intymne tzn. dźwięki z niego jak najmniej słyszalne.
    (Pod tym względem moje zapytanie jest trochę "wyjątkowe", tzn. nie interesuje mnie odgrodzenie się od hałasów sąsiada, chce wyciszyć pomieszczenie od wewnątrz)
    Na chwile obecna rozważam wyłożenie wewnątrz pomieszczania (tylko nowo utworzonej ściany) płytą korkową grubości 15 mm, ale to rozwiązanie nie jest dla mnie do końca idealnie (koszt oraz efekt wizualny/korek będę musiał najpewniej i tak pomalować itd.)Czy ktoś z forumowiczów stosował płyta korkowa, jeśli tak jakie były efekty, grubość korka itd? Czy lepiej może zastosować dodatkowo do korka lub zamiast korka dać jeszcze jedną płytę akustyczna np. Knauf?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Zrób tam drugą przedściankę z jednej warstwy płyty gk jako wykończenie zewnętrzne i wełny wewnątrz.
    Wełna i płyta musi być oddalona od płyty która już jest, czyli w ściance musi być pustka powietrzna z którą nie ma styczności wełna ani stelaż.
    Jako wełny pomiędzy pionowymi stelażami użyj twardszych płyt wełnianych.
    Stelaż poziomy przykręcany do posadzki i sufitu najlepiej aby był na podkładkach z gumy lub grubego filcu.
    Stelaże także wygłusz wklejając na ich powierzchni grubszą wełnę. Może ona stykać się bokiem z poprzednią ścianą tworząc komory tak jak na fotce.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Knauf.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	460217


    Klejenie na powierzchni czegokolwiek nic nie wniesie lub efekt będzie niezadowalający.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    możesz mieć bardzo duże boczne przenoszenie się dżwieków. Odpowiedz sobie na poniższe pytania które być moze podpowiedza czy nie został popełniony gdzieś błąd.
    1. Czy ścianka działowa jest ułożona na stropie a nie na wylewce ?
    2. Czy pod profile scianki dawałeś taśmy akustyczne ?
    3. Czy nie przesztywniłeś ścianki przykrecając np. wszystkie profile U do C co jest błedem.

    Akurat w przypadku ścianek działowych mozna popełnić wiele prostych błędów które finalnie przeniosą się na jakość rozwiązania.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym jednak zaczął od grubości izolacji i jakości płyt....
    5cm wełny akustycznej + zwykłe płyty mają wygłuszyć pomieszczenie? Nie ma szans...

    Polecam zalecenia od Mareks77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony