dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie 55m frontu - Ekonomia

    Cześć .... Mam pytanie do was jak i szukam pomysłu

    mam 55 m frontowego ogrodzenia od drogi do zrobienia. Niestety dzieciaczki już biegają a droga dosyć ruchliwa i trzeba się spiąć żeby to w końcu odgrodzić.

    Głównymi słupki będą bloczki Jońca już mam zakupione.

    Będą to 2 obok siebie czyli murek ma wymiar 1mx0,5,025 Głownie szukam pomysłu na wypełnienie. Miedzy słupkami z bloczków jońca nie będzie podmurówki więc docelowe wypełnienie. Musi schodzi do samej ziemi a szerokość między murkami to 2,5m
    Bardzo podobała mi się palisada ze słupków pionowych 80x40 i z odstępem co 10cm ale ilość stali potrzebnej na to, to kilkadziesiąt tysięcy złotych na gotowo z pomalowaniem nie licząc mojej roboty bo wszystko spawam sam.

    Poziome szerokie profile już mi sie nie podobają teraz robia je wszyscy a czy tak taniej wyjdzie ? Może minimalnie

    Wymyśliłem żeby zrobić profil płaski który będzie przykręcony do fundamentu jak większość tych wypełnień pionowych. Z tego profilu zrobię krótkie na ok 10cm wypusty co 10cm i zrobię wypełnienie z kantówki drewnianej 45x70 która będzie poprostu wkładana w te krótkie wypusty metalowe żeby to było solidne i z boku skręcone śrubą np M10 .... Koszt ok 60% tańszy ale nie wiem jak to będzie wyglądać .... Wydaje mi się że może byc petarda. Minus to niewątpliwie żywotność .... No ale wole malować co dwa lata drewno za 6tys niż wybulić ponad 20tys za stal

    Co sądzicie o tego typu pomyśle. Brama będzie taka sama..... kumpel robi mi głowną konstrukcję bramy przesuwnej 5m światła + ogon. Brame zrobiłbym akurat całą metalową ale furtkę już bym też potraktował wypełnienie drewnianym a sama obramówka będzie stalowa .....

    Bloczek kolor Onyx
    Brama i furtka antracyt
    Ostatnio edytowane przez DarekS4 ; 16-06-2022 o 12:16

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Według mnie bedzie wyglądać dobrze.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony