dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Izolacja wodna okna tarasowego.

    Cześć.

    Chciałbym przygotować próg pod oknem tarasowym.
    Jest to próg z poszerzeniem.

    Szukałem po forum i googlach. Znalazłem głównie rozwiązania opierające się na wykorzystaniu fartucha EPDM i na to blacha lub papa termozgrzewalna.
    W moim przypadku chciałbym jednak, aby to było nieco pewniejsze zabezpieczenie szczelin, ze względu na fakt, że czasami lubi mi się tam (czyli pod zadaszeniem tarasu) woda zebrać po potężnych ulewach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prog2.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	459751

    Zakupiłem 2 z 3 produktów, które chciałbym wykorzystać, czyli:
    - Sopro Zaprawa uszczelniająca elastyczna DSF523 (sypka zaprawa w worku) - tym wyrównam porotherm i zakleję połączenia między pustakami porothermu.
    - Sopro Masa asfaltowa bitumiczna uszczelniająca do betonu KD 754 - to jest masa asfaltowa, którą chciałbym na koniec wysmarować wszystko poczynając od poszerzenia aż do styroduru od fundamentów.
    - do kupienia Soudal Fix ALL (klej/uszczelniacz). Tym chciałbym wypełnić przestrzeń pomiędzy oknem a poszerzeniem, oknem/poszerzeniem a tynkiem po bokach i poszerzeniem a porothermem (wcześniej wyrównanym DSF 523).

    Moje wątpliwości dotyczą tego, czy tą masą można potraktować poszerzenie pod oknem? Niby na tym jest napisane, że nie zawiera rozpuszczalników, więc niby nie powinno, ale jednak mam pewne obawy czy to nie wejdzie w jakąś reakcję z plastikiem i Soudal Fixall. Widzę że te masy bitumiczne wszyscy wykorzystują jedynie do smarowania elementów betonowych, ceramiki itp.
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Wpadłem na niezwykły pomysł... zadzwoniłem do producenta

    Nie ma problemu z takim zastosowaniem. Wprawdzie Pan mówił o taśmie zamiast kleju, który ja biorę pod uwagę oraz o siatce w pierwszej warstwie bitumitu. Jednak ogólnie wszystko się zgadza i nie powinno być problem z reakcją chemiczną tych produktów.

    Gdyby ktoś jednak miał jakieś uwagi natury technicznej mojego pomysłu chętnie wysłucham, zanim przystąpię do prac...
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony