dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Poliwęglan / pleksi jako zadaszenie tarasu

    Powitał.
    Potrzebuję opinii osób które mają wiedzę nt poliwęglanu komorowego jako zadaszenie tarasu. Chcę czymś takim zakryć taras o powierzchni 4x6m na drewnianej konstrukcji, bez ścian bocznych. Czy pod czymś takim jest duszno w pełnym słońcu ponieważ? Gdzieś mi się obiło o uszy że pod czymś takim w upale nie da się oddychać ponieważ słońce jeszcze bardziej nagrzewa płyty. I dodatkowo dopytam jakiej grubości płyty minimalnie polecacie.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.448
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Było tutaj sporo na temat poliwęglanu, poszukaj. W skrócie: trzaska przy nasłonecznianiu, matowieje, wygląda tanio. Przed słońcem dobrze chroni "dymiony" na brązowo.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Mam poliwęglan komorowy położony na wiacie samochodowej o powierzchni 36m2 i mogę potwierdzić, że trzaska i momentami to naprawdę donośnie. Co do temperatury to duszno może i nie jest, ale wydaje mi się, że jest nieco cieplej niż siedząc pod pergolą materiałową.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Może wytłumaczę jeszcze dlaczego zapytałem o poliwęglan komorowy. Taras chce aby bardziej mnie chronił i rzeczy przed deszczem zwłaszcza na wiosnę i jesień, chciałem dać coś jasnego i przezroczystego aby dochodziło światło na taras bo boje się że jak bym dał to co na dachu czyli dachówkę albo nawet gonty to mi przyciemni taras, dodatkowo chciałem coś na stelażu aby móc zamontować rynny by nic mi nie leciało na boki i front tarasu. Chyba że Panie i Panowie możecie mi podsunąć jaki inny pomysł jak tanim kosztem nie przyciemniać tarasu wiosna/jesień, chronić przed słońcem w lecie i żeby podczas deszczu woda nie ściekała uderzając o podłoże i rozpryskując wodę i ziemię. Z góry podziękował.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony