dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Plytki, wylewka, podłogówka PROBLEM

    Cześć, powiedzcie mi jak to w końcu jest, czy jezeli wylewka ma okolo 30m2 to czy mając w niej 2 petle podlogowki musimy robic dylatacje pomiedzy petlami? Pytam dlatego że mam na podlodze polozone plytki 120x60 i w miejscu gdzie konczy sie jedna petla a zaczyna druga fuga popękała i odspoilo plytke od wylewki, co skutkuje tym iz podnioslo mi plytke o jakis 0.5mm wzgledem drugiej. Co dziwne podnioslo plytki tylko z jednej strony fugi, okolob15cm w glab plytki, dalej plytka jest przyklejona, problem występuje na całej szerokosci pomieszczenia. W drugim pomieszczeniu gdzie również mam 2 petle w wylwce bez dylatowania ich miedzy soba tez jest ten sam problem, z tym ze tam nie podnioslo plytek wzgledem siebie tylko popekala fuga i gluchy odglos stukajac w plytke. Co z tym fantem zrobic? Czy jest jakas mozliwosc na odzyskanie plytek bo kasy poszlo w ..uj, a juz nie dostane ich w tym samym odcieniu(kladzione w marcu)? Jak zaradzic temu na przyszlosc azeby sytuacja sie nie powtorzyla?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Dziwna sprawa , nie znam się za wiele na tym ale nie słyszałem aby robić dylatacje pomiędzy pętlami / chyba że ma się duże pętle ale jak się robi do 100mb rur to raczej nie są za duże pętle.

    Zalecenia są jn
    podkład z betonu półsuchego - dylatacje powinny dzielić posadzki na pola nie większe niż 30m i o boku nie dłuższym niż 6m
    2
    ;
    podkład z cementu jastrychowego - dylatacje dzielą posadzki na pola o powierzchni nie większej niż 40m
    2
    ;
    podkład z jastrychu anhydrytowego - tutaj dylatację wykonuje się na powierzchniach powyżej 300m
    2
    (z ogrzewaniem podłogowym) lub 900m
    2
    (bez ogrzewania).

    Ja w pokojach mam po 3 pętle i żadnych dylatacji pomiędzy .


    Takie "pracowanie" posadzki może być spowodowane niedosuszoną wylewką , grzanie jednej pętli a druga wyłączona / choć małe prawdopodobieństwo wpływania na pękanie wylewki/ , użycie złego kleju nie elastycznego do płytek, złej fugi
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil91 Zobacz post
    Czy jest jakas mozliwosc na odzyskanie plytek bo kasy poszlo w ..uj, a juz nie dostane ich w tym samym odcieniu(kladzione w marcu)? Jak zaradzic temu na przyszlosc azeby sytuacja sie nie powtorzyla?
    Czy podłoga była wygrzewana zgodnie z procedurą przed położeniem płytek? Jaką miała wilgotność przed klejeniem?

    Kształt to regularny prostokąt? Bo nie tylko m2 się liczą - ale jak masz np. układ L pomieszczenia, to trzeba podzielić na dwa prostokąty.

    Pewny jesteś, że posadzkarze nie zrobili dylatacji? Nacinają kielnią, potem przy zacieraniu taka ryska przestaje być widoczna i dopiero przy wygrzewaniu znowu się ujawnia jak wylewka się podnosi (a jak jest mokra, to sporo pracuje).

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jestem pewny ze nie robili bo dzwonilem i pytalem. Wylewka rok czasu schla sama, wygrzana, pozniej ogrzewanie podlogowe chodzilo od pazdziernika do marca. Podnieslismy jedna plytke i okazuje sie, ze klej nie trzyma sie wcale plytki. Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego? Po podniesieniu klej ladnie rozprowadzony pod plytka, a plytka jak nowa od spodu... Sa one dosc gladkie od spodu czy moze to byc tego przyczyna? Czy to blad wykonawcy? Jakim klejem je kleic zeby sie sytuacja nie powtorzyla? Klej jaki byl uzyty to sopro ff450.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil91 Zobacz post
    Wylewka rok czasu schla sama, wygrzana
    Wygrzewana przez miesiąc z temperaturą maksymalną w środku tego czasu? Jaką miała wilgotność przed położeniem płytek?

    Cytat Napisał kamil91 Zobacz post
    Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego?
    Najbardziej prawdopodobne to pracowanie podłogi po położeniu płytek na niewystarczająco wysuszoną podłogę. Do tego klej który AFAIK nie ma klasy S1 ("wysokoelastyczny" to każdy może sobie pisać - ważne, czy ma S1 a jeszcze lepiej S2 w deklaracji). Nie wykluczone też, że nie nanieśli kleju na płytkę - należy zębatą pacą kłaść na wylewkę, a płytkę przesmarować chociaż gładką.
    Jaki klej? Najlepiej S2 - a co najmniej S1.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony