dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak ustalić wysokość słupków ogrodzeniowych dla siatki ocynkowanej?

    Cześć, przymierzam się do ogrodzenia działki o powierzchni 23ary siatką ocynkowaną,bez podmurówki, same słupki i siatka. Materiał już zakupiłem i mam problem jak ustalić poziom/linię ogrodzenia. Działka na długości 60metrów ma spadek 70cm, regularny bez uskoków. Planowałem zalać 4 słupki narożne, później rozciągnąć sznurek, zalać słupki pośrednie (żeby można było naciągać sznurek na mniejszym odcinku) i zalewać resztę słupków. Czy mogę w każdym rogu działki wystawić słupek nad ziemię na wysokość 155cm i tak je zalać? Wtedy wyjdzie mi ogrodzenie z łagodnym spadem jak działka?
    Wiem, że niektórzy ustawiają słupki pod linię lasera, wtedy na górze działki słupek wystaje mało, a na dole dużo więcej, ale wtedy automatycznie siatka na górze działki będzie przy ziemi, a na dole działki będzie dziura między siatką a ziemią.
    Proszę o porady jak się do tego zabrać. Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Mam ogrodzenie takie jak Ty będziesz miał. Moja działka ma 34x36m i zrobiłem siatkę „góra” w poziomie. Mogłem sobie na to pozwolić bo spadek terenu to max 20cm. Twoje 70cm na 60mb moim zdaniem się „zgubi” i nic więcej niż planujesz bym nie kombinował. Co mogę polecić? Jakieś 15cm luzu miedzy siatka a ziemia. Bardzo ładnie i wygodnie usuwa się trawę kosa.

  3. #3

    Domyślnie

    Słowo klucz - niwelator. Reszta to sznurek.
    Czy ogrodzenie równo a podmurówka różnej wysokości, czy ogrodzenie krzywo a podmurówka wszędzie taka sama - to jest ładne co się komu podoba. Ale na 60 cm trzeba by zrobić skarpę...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony