dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zamurowanie ścian wiaty help

    Panowie odświeżę temat sprawa taka jeden murarz podjął się zamurowania wiaty z pustaków pianowych Solbet bo będzie to lżejsza konstrukcja i nie trzeba fundamentu bo pustak ten tani ''Hasiok'' jest cieżki.KOszt jego to chyba niecałe 2zł a pianowego 17zł za 1szt

    i jak zwykle problem..bo tutaj jak na zdjęciu wylewka pierwotnie była taka ulana wylewka pod garaż blaszak:


    ale potem pomyślało się,że stanie jednak wiata więc dolane zostało tyle wylewki by po prostu powiększyć wiatę by to ładniej wyglądało
    kolor niebieski to dolana wylewka


    i ten co dolewał tą wylewkę nie mierzył tego na centymetry itp dolał tak by z tamtą szło i na końcu z jednej strony wypuścił dalej niż po lewej stronie budynek gospodarczy..

    i teraz murarz przyszedł i on złapał się po brzegu wylewki przez co ściana którą wymurował wyszła pod lekkim skosem:



    a równo ściana powinna by wyjść mniej więcej tak jak linia czarna



    a on złapał się końca wylewki.. która nie jest równa.. bo z jeden strony jest bardziej wypuszczona z tyłu.. tak samo z przodu robota do dup.. bo on złapał się szczytu czyli po lini jak idzie dach o:

    tak,żeby pustaki nie wystawały poza blachę bo inaczej trzeba by dać przedłużac/przerabiać a że dach leci na skos to pierwotnie zostało wymurowane tak,że po przyłożeniu łaty drzewa drzwi wychodziły by tak:



    no i to jest prosto? przecież łata idzie po skosie..to ja stojąc na prost wiaty mam widzieć drzwi jak są w stronę sąsiada ?bo tak niby względem dachu i wylewki wychodzi wszystko
    dopiero ja kazałem zburzyć jeden murek o ten jak X czerwony

    i cofnąć do tyłu murek by wyrównać o tak

    ŻEBY DRZWI zamykały się prosto z góry na dół do WYLEWKI a nie po skosie... to murarz wkur.. mierz sobie sam sznurkiem i tak zrobimy..

    wydaje mi się,ze krytyczny błąd to nie zmierzenie przed murowaniem przekątnej wylewki.. dlaczego? bo pierw kazał wnieść pustaki pod wiatę w razie gdyby deszcz padała potem się kapnął,ze teraz przekątnej się nie zmierzy bo pustkami są.. wiec poszedł z tyłu jak ta ściana na skos tak jak idzie wylewka.. a że wylewka nie jest precyzyjnie ulana to ściana wyszła na skos..a mógł przecież wcześniej tą ścianę zakończyć,, nie trzymać się ciągle krańca wylewki tylko wymierzyć od budyynku po lewej stronie gospodarczego by wyszedł mur na równo.. a on wymurował tak jak ktoś wylał wylewkę..to ściany poszły pod lekkim skosem... i teraz nie wiem co robić bo to jest starszy murarz lubi wypić a nikogo nie mam znajomego murarza itp by się tego podjądł to trzeba by szukać firmy jakiejś co polecacie teraz zrobic? teraz niby,żeby to było idealnie to trzeba by rozwalić wszystko zmierzyć przekątną wylewki,zaznaczyć punkty jak by ściana prosto wychodziła nie sugerując się tym ile wylewki gdzie wychodzi i murować..

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznij pić z murarzem

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Zacznij pić z murarzem
    ale czyli,że co? bo on mówił coś,że ściana do góry idąc o ile go zrozumiałem musi do krokiew dachu dojść a nie je mijać..bo mówi do czego pustak u góry dostawisz? do blachy? że niby jakby nie było dachu czyli całej wiaty to jest inne murowanie.. a teraz trzeba tak by chować się pod blachą a nie wychodzi poza dach bo będzie lało się po pustaku to on się dopasować chciał do konstrukcji

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    "Trasę" ścian trzeba było ustalić zanim ktoś przystąpił do pracy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian92rr Zobacz post
    Panowie odświeżę temat sprawa taka jeden murarz podjął się zamurowania wiaty z pustaków pianowych Solbet bo będzie to lżejsza konstrukcja i nie trzeba fundamentu bo pustak ten tani ''Hasiok'' jest cieżki.
    Ten murarz to niezły as, skoro nasiąkliwe pustaki kładzie prosto na beton na gruncie. O izolacjach słyszał?
    Cały ten "projekt" należało rozpocząć od rozplanowania ścian. Na trzy dolne warstwy dać bloczki betonowe na papie, potem jeszcze raz papa i solbet. Ja bym to rozebrał, bo po pewnym czasie dolne warstwy solbetu się rozpadną.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    czyli to powinno na mojej wylewce być tak jak na zdjęciu przykładowym z internetu
    najpierw takim czarnym bloczkiem betonowym jak na zdjeciu z przykładowego domu



    że trzy warstwy na wylewce bloczka betonowego tak jak ten ciemny na zdjeciu i od niego solbet biały w góre? bo był jeszcze jeden murarz ale on nie chciał podejmować się tej roboty bo powiedział,że jak tu wymuruje się ściany dwie z pustaków ''Hasioków'' to pójdzie takie obciążenie na tą wylewkę a w dodatku będą to ściany wolnostojące że może pęknąć wylewka.. dlatego ten murarz co teraz powiedział,że da się to zrobic tu ale z lekkiego pianowego pustaka.. bo Hasiok chyba 2 zł niecałe za 1 a tutaj za jeden solbet 17zł płaciłem eh wez to rozwal teraz to te pustaki już co są nie nadadzą się do niczego.. bo odbić je jeden od drugiego z kleju to pewnie pokruszą się a kto klej jeszcze zeskrobie by na nowo te same kłaść

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ta wylewka jest pewnie prosto na niezagęszczony piach albo co gorsza na trawę, zgadza się? Lepiej byś zrobił, gdybyś dał betonowe bloczki prosto na grunt, między warstwami położył dodatkowe zbrojenie fi8 i dopiero na to lekkie bloczki z gazobetonu. Po coś się robi fundament, prawda?

    Boisz się, że pod ścianą pęknie wylewka, a nie boisz się, że pęknie pod kołami samochodu?

    Po co w ogóle taki zachód? Masz lekką konstrukcję to się jej trzymaj. Dodaj słupy z tyłu wraz ze stężeniami (krawędziaki po przekątnej) i obij lekką płytą MFP. Pod bramę zrób konstrukcję.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 20-06-2022 o 10:38
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    byli fachowcy by rzucić okiem na to to mówili,że ten murek co oznaczyłem czerwonym X na zdjęciu nie potrzebnie cofany był do tyłu bo tak jak łata wychodziła po skosie to drzwi były by prosto..teraz jak jest murek cofnięty do tyłu i wydaje się wizualnie,że jest prosto to podczas podniesienia drzwi one uciekną lekko w bok.. dlatego,że wylewka nie jest idealnie ulana i jest złudzenie takie.

    Problem tego typu,że tak jak tutaj mówicie powiedzieli,że tam wystarczyły by dwa bloczki na papie i dopiero tymi solbetami do góry

    Natomiast co do drzwi one względem wymiarów wychodziły prawidłowo jak łata po skosie.. a ja każąc mu burzyć murek by wyrównywać z wylewką to teraz dopiero one krzywo się otworzą.Gdyby dał papę i bloczki od spodu to mówią te ściany boczne pod skosem by mogły zostać bo nikt tego nie widzi to jest w środku i pomiędzy zabudowaniami a murek by znów z przodu wysunął,ale że nie ma izolacji no to trzeba tak czy siak to zburzyć bo będzie od spodu siąkało czyli miał racji murarz ale nie pomyślał już o tym by na solbet dać papę ..

  9. #9

    Domyślnie

    a po godzinnej kłótni o te drzwi,że dla mnie szły po skosie to on już więcej nie przyjdzie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    dużo oszczędziłeś zatrudniając pijaczka?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    dużo oszczędziłeś zatrudniając pijaczka?
    Czasu na pewno bo pierwsza wolna ekipa do tego przyszłaby w 2025.
    Damian92rr nie kapuje po co ci te ciężkie ściany byly. Masz zastawioną tą wiatę z 3 stron murami sąsiada. Widać że to wszystko bez pozwoleń. Żeby wam kiedyś tego rozbierać nie kazali.
    Wracając do meritum - jak ta wylewka ma przynajmniej z 10cm to pewnie to postoi parę lat, Gorzej jak kiedyś po wilgotnym dniu przyjdą duże mrozy. Wszystko to się rozleci jak zmarznie. Zaczynasz garaż budować od dachu więc efekt nie może być piękny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony