dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Słuchaj gościu. Nie urządzaj sobie tu wyciecz personalnych pod moim adresem.
    Przecież oczywiście to ty jesteś tu najmądrzejszy i zawsze masz rację...
    W stopce mam napisane, że posiadam PC i PV.
    Koledze @toma1 odpowiedziałem, że PV nie łączymy z PC i dobrze wiesz, co miałem na myśli. A jeżeli nie, to twój problem.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  2. #22

    Domyślnie

    Wiesz że do diesla nie lejemy benzyny? Wiesz że nie szczamy na środku ulicy?
    Jeśli coś jest oczywiste to nie rób z siebie kretyna intelektualnego! I nie mi to tłumacz tylko gościowi na forum który pyta czy można szczać na ulicy generalnie tak ale nie wypada!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    To że jesteś gburem, nie znaczy, że masz patent na wiedzę i możesz obrażać wszystkich dookoła.
    Nie odpowiadałem na twojego posta, ale na posta innego forumowicza, więc "morda w kubeł"
    Tacy jak ty muszą gdzieś błysnąć od czasu do czasu, życie...
    Nie zamierzam dłużej dyskutować z takimi typami.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  4. #24

    Domyślnie

    Tylko ci przypomnę z jakim gburem mamy do czynienia:
    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    Instalacji PV nie łączymy z PC.
    a czemu nie łączymy inny użytkownik ma się domyślać co masz na myśli? Jak ci pokazałem że nawet w stopce masz pompę i pv ale nie łączymy
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Pytałem na innych tematach ale zapytam na stronie z taką pompą jak moja . Czy macie ustawioną deltę T na fabryczne 5 stopni czy zmniejszaliście na mniej. Pytam bo pompa ma problem dojść do temperatury zadanej. Próbuję jeszcze różnych ustawień obiegówki za buforem by nie pompowało za szybko albo za wolno dlatego pytam o różnicę temperatur wyjścia i powrotu bufora. Jeden z kolegów podpowiedział że do grzejników tak jak u mnie to po między 5- 10 stopni.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enriquez

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    36

    Domyślnie

    Pytanie poza konkursem @rrrrrrrr, który to parametr ta słynna delta? Tyle się o tym czyta a w menu serwisiwoym jakoś o tym cisza....

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tak poza konkursem to masz rację bo z tymi deltami to kiedyś próbowałem się dowiedzieć i nikt nie odpowiedział . Instrukcja od Rotenso to porażka pisana przez specjalistę dla instalatora a że część instalatorów też się uczy dlatego to forum ma się dobrze. Do rzeczy i zapytam jeszcze raz . Poz 3.5 dT1SH oraz następna 3.6 dTSH Obie to różnice uruchomienia jednostki .Ta pierwsza T1 to temp wody na wyjściu i zgaduję że to różnica pomiędzy temp wody wyjście a zadaną . Tej drugiej nie rozumiem i nie wiem jak wpływa na pracę. Podobny badziewny opis w opcji CWU poz 1.6 dT5 ON oraz 1.7 dT1S5 Obie wartości na 10 stopni i na pewno do dupy bo kurcze bojler musi wystygnąć o 10 stopni by ruszyło grzanie. Ale uczciwie powiem że nie rozumiem dokonca tych różnic. Ktoś cierpliwie wyjaśni.
    Ostatnio edytowane przez rrrrrrr ; 26-11-2022 o 11:10

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Może jest tu ktoś kto ma Rotenso i potrafi laikowi wyjaśnić zastosowanie i wpływ na pracę PC tych czterech delt z poniższego wpisu. HEJ Podejrzewam że niezrozumienie pewnych danych i zasad powoduje nieporozumienia a wiadomo jak wygląda dyskusja przez pisanie.

  9. #29

    Domyślnie

    Wyłącza się u was pompa, bo z tego co ja zauważyłem to moja pracuję ciągle na 3-4kw mocy tak lajtowo sobie pracuję bez przerwy, krzywa grzewcza 40-50 stopni. PC przeważnie trzyma 40 stopni. W domu 22 stopni nie schodzi. Zużycie prądu 30-40kw na dobę przy obecnych temperturach.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Do rzeczy i zapytam jeszcze raz . Poz 3.5 dT1SH oraz następna 3.6 dTSH Obie to różnice uruchomienia jednostki .Ta pierwsza T1 to temp wody na wyjściu i zgaduję że to różnica pomiędzy temp wody wyjście a zadaną . Tej drugiej nie rozumiem i nie wiem jak wpływa na pracę. Podobny badziewny opis w opcji CWU poz 1.6 dT5 ON oraz 1.7 dT1S5 Obie wartości na 10 stopni i na pewno do dupy bo kurcze bojler musi wystygnąć o 10 stopni by ruszyło grzanie. Ale uczciwie powiem że nie rozumiem dokonca tych różnic. Ktoś cierpliwie wyjaśni.
    Poz. 3.5 - tak jak piszesz. Temp. wyjścia a zadaną.
    Poz. 3.6 - Grzanie na podstawie temperatury w pomieszczeniu. Temperatura brana jest ze sterownika jak masz go przeniesionego do domu. Jak masz na sterowniki ustawione 22* i spadnie do 20* to się załączy grzanie. Można zmienić deltę na inną wartość niż domyślna 2*.
    Poz. 1.6 - zmieniłem na 5 bo 10 to faktycznie za dużo. CWU grzeję do 45*.
    Poz. 1.7 - Nie jestem tego pewien... ale wydaje mi się, że jak mam CWU zadaną 45* a woda wychodząca z pompy T1 ma mniej niż 35* to CWU jeszcze nie grzeje, gdy jest powyżej 35* to zaczyna grzać CWU. Takie moje domysły.

    Instrukcja instalacji i użytkowania uboga, pisana chyba na kolanie dla użytkownika laika a nie instalatora. Aplikacja jeszcze większa porażka...

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Dzięki Paolo za odpowiedz. Czyli tym drugim na CO się nie przejmuję bo u mnie sterownik w piwnicy i czujnik nie aktywny. Ustawienia Cwu mam tak jak Ty i też nie rozumiem bo opis do d...... Aplikacji nie udało mi się uruchomić , wszystko niby idzie dobrze a na sam koniec nie ma połączenia i wyskakuje błąd połączenia 04 ileśtam i h....Ogólnie po tych dwóch miesiącach nie mam czystej satysfakcji z wyboru sprzętu.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Paolo gdyby instrukcja była napisana dla użytkownika laika to by było dobrze i nie było by tyle pytań .
    Ostatnio edytowane przez rrrrrrr ; 19-12-2022 o 14:49

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Pisząc dla laika miałem na myśli, że tylko podstawowe funkcje są opisane aby laik nie na grzebał
    Instrukcja uboga, samemu trzeba dojść co od czego jest metoda prób i błędów.

    Widziałem, że w innym temacie pisałeś @Marco36 o delcie. Delta temperatury wody zasilającej i powrotu jest 5* (czasami trzyma 4*...) dopytywałem o to w Rotenso i nie ma możliwości tej delty zmienić przy żadnym rodzaju ogrzewania (grzejniki, klimakonwetkory czy podłogówka).

    Dodatkowo z własnego doświadczenia i info od Rotenso poz. 3.5:
    Gdy mamy ustawione np. jak fabrycznie 5*, temperatura zadana 40* to... pompa włączy grzanie gdy T1 spadnie do 35* a wyłączy sie gdy T1 wzrośnie do 45*. Chyba, że pompa zmoduluje i będzie utrzymywać zadaną temperaturę 40*. Ja testowałem i zamykałem grzejniki, temperatura T1 rosła, delta wahała się od 4* do 5* na zasilaniu i powrocie aż doszło do T1 45* i pompa się wyłączyła, włączyła się ponownie gdy T1 spadło do 35*. Test zrobiłem też dla 3* i pompa włączyła się przy 37* a wyłączyła przy 43*.
    Ostatnio edytowane przez paolo_zsd ; 27-11-2022 o 12:38

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Paolo trochę to pogmatwane ale rozumiem że możemy zmieniać deltę załączania i wyłączania PC ale ona sama ustala deltę temp wyjście a powrót za pomocą prędkości swojej obiegówki czyli przepływem - czy dobrze rozkminiam.. Jaką Ty masz pompę bo nie zauważyłem wpisu. Toma moja też pracuje ciągle ale mając ustawione 43 st trochę nie dobija i trzyma okolice 42 st dlatego się tu udzielam szukając przyczyny . Może tak ma być że ona modulując cały czas chodzi w górnych granicach zadanej a ja nie potrzebnie szukam dziury . Bo te 42 st wystarcza mi do nagrzania pokoi. Ja mam 10kw split i teraz koło zera na dworze zużywa ok 40 - 45 kw.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Tak, dobrze zrozumiałeś. Możemy zmienić deltę załączenia i wyłączenia ale nie mamy możliwości zmiany delty zasilania i powrotu.

    Ja mam Rotenso monoblok 8KW. Też przez ostatnie dni jak było około zera i lekko na minusie to ciężko było dobić do zadanej temperatury. Testowo włączyłem grzałkę wspomagającą i dobiło. Wydaje mi się, że to przez defrosty zbyt częste, powietrze miało dużą wilgotność.

    Zużycie podobne może lekko mniejsze jak było na minusie ale to zależy od budynku i utrzymywanej temperatury.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Rzeczywiście defrosty dość częste ale krótkie -niecałe dwie minuty. Na grzejnikach w ogóle ich nie odczuwam bo u mnie Bufor 200L z własną pompką przez jakiś czas je zasila dopiero gdy straci do ustawionych przeze mnie na sterowniku 38 st .to stop. Dzieki za rozkminy i dobrych emocji przed tv jeśli oglądasz mecze. HEJ

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Hej Paulo . Ustawiłem sobie na próbę krzywą grzewczą i zauważyłem że mam niezgodność temp zewn na wyświetlaczu i na termometrze w domu . Zrobiłem korektę , potem jeszcze większą aż zobaczyłem że krzywa zaczyna przekłamywać . Czy może być tak że na wyświetlaczu sterownika temp się nie zmienia a tylko system widzi i reaguje na moje korekty a na ekranie widnieje co było . Zgadza Ci się temperatura zewn ze wskazaniami na wyświetlaczu. Poza tym zauważyłem że delta PC wyjście -powrót to u mnie najczęściej między 2 do 3 stopni wg wskazań w dziale Parametry pracy. strona chyba 9

  18. #38

    Domyślnie

    Chcę wam się bawić w jakieś ustawianie temperatur jak są gotowe krzywe grzewcze wystarczy wybrać z odpowiednią temperatura dla danego domu.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Toma jeśli to do mnie to widać że nie wiesz o co mi chodzi. A chodzi temperaturę zewnętrzną która jest na wyświetlaczu a tę naprawdę na zewnątrz. w menu instalatora jest miejsce na korektę gdyby się nie zgadzała. A co do krzywych to nie zawsze da się dopasować fabryczną i po to jest nr 9 gdzie możesz przepisać najlepiej pasującą z oryginalnych a potem w trakcie zimy zrobic małe korekty , bo fabrycznych nie zmienisz.
    Ostatnio edytowane przez rrrrrrr ; 30-11-2022 o 18:34

  20. #40

    Domyślnie

    Ja też myślałem coś pogrzebać z ustawieniami PC ale jadę na krzywej 6 jak ustawił serwisant przy uruchomieniu, zużycie prądu mam jak pisałem wyżej i nie jest źle porównując na forum do innych PC i dałem sobie spokój.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony