dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Toma mam prośbę . Odczytaj podczas normalnej pracy jaką masz różnicę temperatury na wyświetlaczu w dziale Parametry Pracy - strona 8 = temp wym..wyjście i poniżej wejście . HEJ

  2. #42

    Domyślnie

    18.12 będę w domu to ci podeślę fotę z pompy teraz to mam tylko podgląd przez apke na tel i praktycznie nic nie można podglądnąć tylko zrobić of on pompy i aktualną temperatura pracy PC można podglądnąć, uboga ta apka strasznie

  3. #43

    Domyślnie

    Ale o ile dobrze pamiętam to się różni kilka stopni 4-5

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Pytam bo u mnie cały czas wacha się w okolicach ok 2 stopnie i szukam i pytam bo nie wiem czy to nie za mało. Niby wszystko gra ale czytam i większość kol. ma około 5 st. Może to dlatego że mały obieg jest dość krótki .

  5. #45

    Domyślnie

    2*C to pompa pewnie chodzi ON/OFF a nie może się zmodulować.
    U mnie też delta to około 4-6*C, może w menu znajdziesz opcję która za to odpowiada.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #46

    Domyślnie

    U mnie też nie ma dużo stopni różnicy sprawdzę dokładnie jak będę w hacie i dam Ci znać

  7. #47

    Domyślnie

    A jaki masz przepływ wody bo mi skacze 0.80--1.40m3H

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Moja przygoda w skrócie . dwa tygodnie pracy pompy we wrześniu i błąd E8 -brak przepływu , majster stwierdził pompka obiegowa wilo , wymienił ale na inny model wilo bo w serwisie nie mieli ori i teraz działa ale nie pokazuje przepływu ani mocy w kwh i zauważyłem że delta wyjście -powrót jest od 1.5 do 2 st. Dlatego drążę bo większość z was ma ok 5 st. Ale nie powiniśmy brać pod uwagę tych instalacji gdzie obiegówka PC pcha w duży obieg bo tam wiadomo że powrót niższy ale takie z buforem a ja mam bardzo blisko bufor i krótki mały obieg PC - bufor. Marcin czy to że wskazania w HZ chodzą od 40paru do 70paru to może też znaczyć że moduluje bo inaczej nie wiem jak sprawdzić. W Rotenso nie ma żadnego ustawiania delty pracy , PC robi sama przepływem jedynie jest delta załączania ale to działa w ciepłe dni bo teraz pracuje cały czas.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Chciałbym o ocenę tych kol. którzy mają lub się znają w temacie ; bufor=sprzęgło na zasilaniu równolegle by się odnieśli lub opisali jak mają u siebie ponieważ= Mam 200L i patrząc z boków zbiornika to najwyżej z lewej str jest wyjście na pompkę obiegową i grzejniki. Około 30 cm niżej z prawej str. jest wejście ciepłej wody z PC następne 30 cm niżej ale znów po lewej jest powrót dużego obiegu z grzejników i następne 30 cm w dół i po prawej powrót do PC . I teraz najciekawsze ten najniżej położony powrót do PC jest o ok 2 st cieplejszy od powrotu z grzejników po drugiej stronie. Czy to normalne , czy mam przyłącza żle zrobione bo dodam że przyłączy jest po cztery na stronę naprzeciw sobie a majster zrobił jakby na mijankę . Co sądzicie albo jak u siebie macie .HEJ

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    A teraz porada dla kolegów . W Rotenso jest opcja podłogówki i ona ma zakres zadanej od 25 - 55 i grzejniki 35 - 65. O klimakonwektorach nie piszę bo nie mam doświadczenia. Cały czas jechałem na ustawieniu grzejniki a teraz bywało za ciepło i PC się czasem wyłączała. Postanowiłem spróbować pewnego sposobu. Najpierw zmieniłem ustawienie na podłogówkę by móc obniżyć zadaną - tak zostawię na zimę bo nie potrzebuję górnego zakresu 65st. Potem zmniejszyłem o dwa poziomy moc PC i jest lepiej . PC mniej się wyłącza. HEJ.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  11. #51

    Domyślnie

    Jednym się rotenso wyłączą mi praktycznie nie tylko pracuję na małych obrotach czyli modeluję mocą. Chciałem dodać że założyłem ten post bo byłem ciekawy opini o niej i ogulnie po pierwszym sezonie użytkowania jestem z niej zadowolony oby tak dalej się sprawowała.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony