dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wymiana poszycia a faktury i umowa

    Witam,

    Obecnie będę wymieniał poszycie dachu (eternit na blachę trapezówke). Wstępnie jestem już umowiony z okolicznym dekarzem na prace .
    Obecnie nie mamy jeszcze podpisanej umowy , i do tej pory dostarczył mi już materiały (za które oczywyście zapłaciłem).
    Zastnawiama mnie jedna rzecz, otrzymałem od Niego (fakture ?) w sensie w momencie wyceny dostałem od Niego ze sklepu kosztorys "Zamówienie od klienta xxx/xxx/xxx/ Oryginał" , w miedyzczasie ustalilismy ze jednak zrobimy z trochę innej blachy i neco droższe okna. Po przywiezieniu i opłaceniu materiałów dostałem od Niego identyczny dokoment z tymi samymi numerkami tylko z nowo umowioną blachą i oknami. Dodatkowo dane odborcy nie sa na jego firmę tylko tak jakby na kgoś z jego rodziny bo nazwisko te samę lecz inne imię no i oczywiście nie ma tam tez jego nipu i regonu. Pytanie jak w takim wypadku by wyglądała gwarancja materiałów ? Oczywiście dokument wystawił jakiś zewnętrzny sklep . Jesli trzeba to mogę podesłac screen z zaciemnionymi danymi jak to wygląda.

    Oczywiście podpisze z nim umowę i pytanie jakie najlepiej informacje w niej zawrzeć ?
    Skoro faktury nie sa na mnie ani na jego firmę tylko na kogoś z jego rodziny to jak to będzie respektowane od strony gwarancji jeśli do takiej by doszło?
    Mam jakoś zawrzeć w umowie że materiały były kupione i dostarczone przez dekarza i wszelkie gwarancje będa kierowane bezpośrednio przez dekarza ?
    Umówliśmy się że za robote weźmię 10 tyś to w takim wypadku jesli jest na ryczaucie to wystawi mi racunek na równe 10 tyś ? A jesli na vat to 10 tys + 23% VAT ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Poczytaj warunki gwarancji. Pewnie kilka tygodni od daty produkcji w paczce pozbawia gwarancji.
    Kosztorys to zaden dokument. Nie potwierdza ani faktycznej ceny ani wydania towaru.
    Forma opodatkowania dochodu/przychodu nie ma nic wspólnego z VAT.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Nie podpisałeś umowy a już współpracujesz z wykonawcą. Na każdą kwotę, którą mu przekazujesz powinieneś otrzymać fakturę tym bardziej, że to były materiały. Materiały fakturowane wraz z robocizną na budynkach mieszkalnych są obciążone podatkiem VAT 8%. Skoro wykonawca dostarcza materiały to odpowiada za ich jakość. Skoro umówiłeś się z wykonawcą na całkowitą kwotę 10.000,- to kwota ta zawiera podatek VAT 8%. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony