dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Stary drewniany dom z bala - ściany

    Potrzebuję rady kogoś mądrzejszego. Mam stary, 60 letni dom. W kuchni zdarłam stare płyty gipsowo kartonowe przybite milionem gwoździków. Myślałam, że wyczyszczę, zalakieruję i będzie pięknie. Ale nie będzie.. Albo położę karton-gips i też da radę. Ale naszły mnie wątpliwośći.
    Bal jest momentami spróchniały i dodatkowo jakiś artysta ludowy pomazał go na różowy kolor. Prawie jakby trzylatka malowała domek Barbie

    Izolacja domu wygląda cienko. Patrząc od zewnątrz suprema, bal i była płyta gk. Suprema jest do zmiany, ale to nie w tym roku.
    Czyszczenie ścian po to, żeby przykleić do nich płytę gk trochę bez sensu. Montaż na stelażu? Ok, ale pracuje mi wyobraźnia i już widzę wyścigi myszy i ryjówek pomiędzy płytą a balem i radośnie sekundujące im czarne żuczki. Dodatkowo mam wrażenie, że stworzę sobie pudło akustyczne a zawieszenie na ścianie szafek kuchennych będzie misją.

    A może żeby wzmocnić trochę konstrukcję i izolację termiczną i do belek konstrukcyjnych przykręcić płyty OSB (?) i dopiero na to gk? Jeżeli tak to jakaś paroizolacja? i w której warstwie? Nie chcę ukisić drewna.
    To kuchnia w której się gotuje (na gazie) i grzeje kuchnią węglową. Zimą są duże wahania temperatur, bo pracujemy poza domem a on siłą rzeczy się wychładza. Jedyna wentylacja to okna (plastiki, dość szczelne) i drzwi. Jak wstawię meble, będzie jeszcze okap z wyciągiem zewnętrznym. Nie chcę za rok wykwitów z pleśni.
    Doradźcie proszę jak to rozwiązać. Zdjęcie to kawałek ściany. Widać nadpróchniałą krawędź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	459781  
    A mnie się marzy kurna chata...
    i spełniam swoje marzenia
    http://picasaweb.google.com/m.qulka/...iaChatzWLesie#

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony