dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wibracja i hałas przy spuszczaniu wody z WC

    Witam wszystkich.
    Niedawno stanąłem przed koniecznością samodzielnej wymiany miski klozetowej w starej toalecie. Miska WC ma odpływ pionowy (warszawski).
    Rura kanalizacyjna z żeliwa niestety kończyła się poniżej poziomu podłogi. Aby przedłużyć ją do poziomu posadzki, umieściłem w niej króciec z szarego PCV. Miejsce łączenia PCV i żeliwa uszczelniłem plastycznym kitem sanitarnym. Na odpływ z miski WC nasunąłem gumowe złącze proste (https://www.castorama.pl/zlacze-proste-wc-id-18169.html). Tak zaopatrzoną miskę wsunąłem do ww. króćca z PCV. Wszystko jest szczelne i pod względem hydraulicznym funkcjonuje poprawnie. Niestety podczas spuszczania wody jakiś element wpada w bardzo intensywne wibracje i niemiłosiernie hałasuje (podejrzewam uszczelkę wargową). Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Jaka odległość jest od twojego wpięcia do pionu wywietrzającego nad dach? Te wibracje to jak się objawiaja? Jak cichacz fotelowy czy jak koński fart? Fart eto gromkij tresk, kagda gazy uchodit iz odbyta

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jaka odległość jest od twojego wpięcia do pionu wywietrzającego nad dach? Te wibracje to jak się objawiaja? Jak cichacz fotelowy czy jak koński fart? Fart eto gromkij tresk, kagda gazy uchodit iz odbyta
    Odległość do pionu odpowietrzającego wynosi dobrych kilka metrów (myślę, że ok. 5-6m). A wibracje czuje się w podłodze. Dźwięk, który temu towarzyszy, jest bardzo silny (przypomina raczej hałas) i niesie się przez ściany i jest słyszalny w pomieszczeniach, które dzieli kilka metrów od łazienki.
    Jak była zamontowana stara miska, to nie było żadnych problemów (ale wtedy nie było tego gumowego fartucha, a miska miała wystający króciec, który był wsunięty bezpośrednio w rurę kanalizacyjną)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Stare połączenie było sztywne a połączenia kielichowe uszczelnione cementem czyli też sztywne. Wibracje powstają gdy treść spływa żeliwną rurą o "chropowatych" ściankach. Może zdemontuj fartuch i zastąp go kawałkiem rury pcv? Spasowanie tego może być trudne , lecz powinno ograniczyć akustyke.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Stare połączenie było sztywne a połączenia kielichowe uszczelnione cementem czyli też sztywne. Wibracje powstają gdy treść spływa żeliwną rurą o "chropowatych" ściankach. Może zdemontuj fartuch i zastąp go kawałkiem rury pcv? Spasowanie tego może być trudne , lecz powinno ograniczyć akustyke.
    Czy dobrze rozumiem Twoją radę, aby zdjąć to gumowe złącze (https://www.castorama.pl/zlacze-proste-wc-id-18169.html) nasunięte na odpływ z WC i w to miejsce wstawić króciec z PCV? Jeśli o to Ci chodziło, to w jaki sposób to połączenie kielicha PCV i miski WC mogę uszczelnić?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Staranne wymierzyć długości, dobrać kielich z pcv i nakleić go do wylotu muszli na klej lub silicon(?) , potem montujesz jak każda rurkę pcv - nie żałuj ludwika lub pasty montażowej.
    Uwaga!
    Zmontuj na sucho bez pierwszej uszczelki gumowej i sprawdź pasowanie elementów, przyklej pierwszy element z pcv do króćca porcelanowego. Gdy zwiąże, przymierz jeszcze raz bez uszczelki gumowej w podłodze czy pasują otwory do mocowania muszli. Jeszcze można poprawic otwory np. przesunąc kołki, wkleic nowe... Dopiero gdy wszystko sprawdzisz, to wkładasz uszczelkę gumową do kielicha rury w podłodze, obficie smarujesz pastą i montujesz z półobrotem. Wkręcasz śruby mocujące muszlę i robisz próbę obciążenia oraz spuszczania wody.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 27-06-2022 o 01:19 Powód: Uwaga!....

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za Twoje rady. W końcu znalazłem czas i wymieniłem łączenie miski z rurą. Użyłem sztywniejszego łącznika zakupionego w Castoramie. To jednak samo w sobie nie pomogło. Przy okazji poprawiłem rurę spustową i okazało się, że to właśnie ona wpadała w wibracje i powodowała ten dźwięk. Problem rozwiązany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony