dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przymarznie, podmurowanie okien

    Witam szanownych użytkowników. Mam zagwozdkę odnośnie tematu przymarzania. Znajoma poprosiła mnie bym rozłożył jej styropian pod wylewki. Problem w tym że jej teść podmurowal jej pod okna cegły (12 w pionie). Wysokość podmurowania to ok 14 cm, wysokość styropianu wylewkowego ok 12 cm, od zewnątrz będzie ocieplone styropianem grubosci 15 cm. Problem w tym że te +-2 cm od środka będą bez styropianu czyli otulone sama wylewka i oczywiście od góry też będzie cegła na dlugosc ok 10 cm tylko zalana wylewka. Nie wiem czy to kuc i podkładać styropian jak najbliżej okna czy co ale wg mnie tak być nie może. Przepraszam za chaos w moim poście.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zrób fotki tego okna, a najlepiej przenieś temat do działu "Okna-okna-dachowe-drzwi-bramy-garażowe" - tam są fachowcy od stolarki.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Od zewnątrz ocieplenie niewiele wnosi w tym miejscu. Od wewnątrz robiąc dylatację obwodową posadzki można wykonać przy progu grubszą dylatację z paska styropianu grubości 2-3cm, to ma szansę nieco poprawić termikę, ale niewiele więcej to da i okładzina podłogi może stracić oparcie (lepiej płytki).
    Najlepiej byłoby odkuć te cegły (oczywiście odcinkami) i sukcesywnie wciskać pod ramę bloki z XPS. Ale jak pisał kolega wyżej, potrzeba zdjęć, żeby ocenić co się da z tym zrobić.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Chciałbym się podzielić zdjęciami ale nie wiem jak je tu wrzucić. Sprawa dotyczy 5 okien.
    1. 2 skrzydłowy FIX szer ok 2,30
    2 2 okna balkonowe w pokojach ok 80 cm
    3. Okno 2 skrzydłowe w sypialni szer ok 1.40m
    I niestety okno tarasowe z progiem szer ok 3.30m
    Tak jak kolega wyżej wspomniał też myślałem o wykuciu cegieł ale troszkę strach przy tym oknie tarasowym szczególnie. Jedyny plusik że bezpośrednio pod oknami są poszerzenia ok 6-8 cm.
    A jeśli bym np podkul żeby zostawić jak najwęższy kawałek pod oknem i do niego dosunac styropian wylewkowy?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    spróbuj edycję zaawansową.

    Niestety to forum nie jest właściwie utrzymywane od długiego czasu, właściciel nie przejmuje się tym albo nawet nie wie, co tu się dzieje. Nie wiem co gorsze.

    Cegieł nie wykuwaj, skoro stoi na nich okno tarasowe.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony