dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Budowa do granicy działki

    Witam,

    Chciałbym kupić działkę lecz nie bardzo wiem co dokładnie mogę na niej wybudować. Działka ma około 10m szerokości z jednej strony stoi dom w granicy działki do którego chciałbym się przykleić. Z drugiej strony z racji, że działka jest węższa niż 16m mam możliwość postawienia ściany w odległości 1,5m metra od granicy jeśli ściana ta będzie bez okien/drzwi? Czy jest jakaś możliwość zbudowania się do granicy działki z obu stron?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	459793  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Zapisy w MPZP na stronie gminy są wiążące lub przy braku planu, występujesz do gminy o Warunki Zabudowy. Wtedy wiesz prawie wszystko.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Widać że wszystkie zabudowania na działkach są zbliżone do granicy działki. Albo MPZP przewiduje taką ewentualność albo działki zostały wydzielone już po powstaniu zabudowań.
    Zgadzam się z przedmówcą odnośnie wystąpienia o warunki zabudowy.
    Zbliżenie się do granicy jest warunkowe i uzależnione od właściciela sąsiedniej działki oraz typu budowli ( okna itp ).
    Przepisy przeciwpożarowe raczej uniemożliwiają zbyt daleko idące ustępstwa.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    W MPZP widnieje jedynie taki zapis.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2022-06-21_221033542.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	459804

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zbliżenie się do granicy jest warunkowe i uzależnione od właściciela sąsiedniej działki oraz typu budowli ( okna itp ).
    Co masz na myśli "od właściciela" ?

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Przepisy przeciwpożarowe raczej uniemożliwiają zbyt daleko idące ustępstwa.
    Od przepisów tych można uzyskać odstępstwo. Od MPZP - nie można.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Co masz na myśli "od właściciela" ?
    W większości przypadków zgoda sąsiada nie jest wymagana ale należy jednak pamiętać o możliwości oddziaływania przez nasz budynek na nieruchomość sąsiada.
    Lepiej spytać i uzyskać zgodę np. na piśmie aniżeli iść w zaparte bo przepisy pozwalają i mieć wroga za miedzą.

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Od przepisów tych można uzyskać odstępstwo. Od MPZP - nie można.
    Pisałem o uniemożliwianiu zbyt daleko idących ustępstw więc robiąc mniejsze okno lub z niego rezygnując możesz zbliżyć się do owych 1,5m.


    Zapis z MPZP przytoczony przez pytającego chyba rozwiał wszelkie wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 22-06-2022 o 08:38
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie nie rozwiał. Od strony sąsiada mogę się wybudować do granicy czyli dokleić do jego budynku, natomiast od drugiej strony? Tak jak pisałem 1,5m, jeśli ściana bez okien i bliżej podejść nie ma opcji?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacus321 Zobacz post
    No właśnie nie rozwiał. Od strony sąsiada mogę się wybudować do granicy czyli dokleić do jego budynku, natomiast od drugiej strony? Tak jak pisałem 1,5m, jeśli ściana bez okien i bliżej podejść nie ma opcji?
    No przecież tak jest to ujęte. Możesz dokleić się do sąsiada mającego dom zabudowany na granicy z Tobą gdyż realizujesz w ten sposób zabudowę pierzejową, natomiast do drugiego dokleić się nie możesz bo ( działka jest już zabudowana ) jego dom jest przy przeciwległej granicy w związku z czym musisz zachować owe 1,5m
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony