dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem z połączeniem izolacji

    Witam

    Jest problem połączeniem izolacji, Tynkarze podczas tynkowania obcięli zakład papy wystającej spod muru i zjechali tynkiem gipsowym poniżej izolacji poziomej tak jak przedstawiałem to na zamieszczonym rysunku. Jedyne co mi się udało zrobić to nanieść dodatkowo grubą warstwę dysperbitu tam gdzie tynk zszedł poniżej izolacje poziomą... Wiem mój błąd bo powinienem tych delikwentów wygonić i zrobić to wszystko powoli i porządnie np. wygrzewając papę w pionie. Niestety czasu nie cofne. Od wszystkiego upłynęły już 3 lata i obecnie nic sie nie dzieje ale cały czas siedzi mi w głowie ze za jakiś czas może być problem.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	459808
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 22-06-2022 o 11:51

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Problem może się pojawić w formie wilgoci na tynku.
    Wszystko jest uzależnione od poziomu gruntu zewnętrznego i poziomu wód gruntowych.
    Wilgoć wędrująca bloczkami betonowymi z których jest ściana fundamentowa może przenikać do tego małego skrawka tynku tym bardziej gipsowego.
    Jeśli posadzka jest z ogrzewaniem podłogowym to wcale nic nie musi się uwidocznić ale jeśli nie to ciągła wilgoć bez ogrzewania może spowodować grzyb.
    Jeśli dysperbit jest na bloczkach betonowych to OK ale jeśli pokryłeś nim tynk to może być problem.

    Bezproblemowe 3 lata dobrze wróży, pytanie czy zewnętrzna ściana fundamentowa posiada izolację i ocieplenie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaki jest poziom gruntu? Bo chyba problem masz już w projekcie, bo woda może wlać się nad hydroizolacją nawet, jak będzie szczelna.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...2%C4%99bieniu/
    https://forum.muratordom.pl/showthre...iana&p=8138599

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepsze jest to że tynkarze upierali się że tynk gipsowy nie podciąga wilgoci
    Człowiek powinien ich pogonić ale jednak zwyciężyło to że było ciężko z terminami i musiałbym znowu na nich czekać...
    Mam ogrzewanie grzejnikowe, zewnętrzna ściana fundamentu jest pokryta dysperbitem na to styropian chyba Aqua i później folia kubełkowe. Od środka jest dysperbit którym było malowane podczas prac gdy powstawał budynek. Później gdy oni ucięli papę wystającą że ścian ja dodatkowo przemalowalem to jeszcze raz dysperbitem w sumie nałożyłem dosyć gruba warstwę i na to poszedł tynk gipsowy...

    Poziom wód jest raczej niski.. niestety posadowienie budynku również.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeśli tynk poszedł na grubszą warstwę dysperbitu to wszystko powinno być ok. Dopóki oczywiście poziom wód nie jest wysoki, a podłoże wokół budynku np. gliniaste.
    O ile rysunek odzwierciedla rzeczywistość to drugim problemem jest sam poziom płyty podłogowej z chudego betonu. To powinno się znajdować na poziomie ściany fundamentowej natomiast u Ciebie poziomem tym jest gotowa posadzka która wraz z izolacją styropianową normalnie znajduje się powyżej już na ścianach nad ziemia.
    Projektu raczej nikt by tak nie wymyślił więc to raczej radosna twórczość budowlańców.
    O ile wilgoć tam nie wejdzie to takie rozwiązanie tworzy mostek cieplny powodujący po prostu chłód.

    Jeśli chodzi o tynkarzy i o nieciągnący wilgoci tynk gipsowy to przypomniało mi to jedną z moich ekip która widocznie naczytała się o gruntowych wymiennikach i cieple pochodzącym z gruntu którzy czepiali się moich 15 cm styropianu na podłodze przy ogrzewaniu podłogowym.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Najlepsze jest to że tynkarze upierali się że tynk gipsowy nie podciąga wilgoci
    Podciąganie to jedno. Gips pod wpływem wilgoci traci spoistość. Tynk cementowo-wapienny, jeśli ma zapewnione warunki wysychania (np. powyżej posadzki pomalowany farbą o wysokiej paroprzepuszczaalności), to w zasadzie nic mu nie będzie. Natomiast nawet najlepsza farba może nie uchronić przed odparzeniem na tynku gipsowym.
    Ale skoro mówisz, że na razie nic się nie dzieje i nie ma niepokojących symptomów, to nie ma się czym przejmować. Dysperbitem, który nie jest hydroizolacją się nie przejmujesz to i resztą nie ma powodów.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety wówczas jedyne mazidło jakie miałem pod ręką był właśnie dysperbit... teraz wiem że dużo lepszym rozwiązaniem byłby np. Izohan WM

    takie rozwiązanie z chudziakiem poniżej ściany fundamentowej miałem w projekcie.....

    niedaleko mnie budują budynek i jest podobne rozwiązanie co pokazuje na zamieszczonym niżej zdjęciu

    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1655962390197_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	459820

    W moim przypadku chyba nie mam co w obecnej chwili się tym przejmować skoro nic na ścianach nie widać ?
    trzeba będzie wrócić do tematu gdy coś zacznie się pokazywać na ścianach..

    a jeżeli pojawi się problem to pewnie będę musiał dostać się do izolacji poziomej (tak jak na rysunku zaznaczone zieloną linią) poprzez skucie tynku i ścięcie odrobiny pustaka i w jakiś sposób spróbować połączyć to z folią która jest wywinięta na ścianę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja 2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	459821
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 23-06-2022 o 11:46

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki jest poziom gruntu? Bo chyba problem masz już w projekcie, bo woda może wlać się nad hydroizolacją nawet, jak będzie szczelna.
    Jak woda nisko to na darmo szukasz problemu. Jak wysoko to trzeba zacząć działać z chemią...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Jak woda nisko to na darmo szukasz problemu. Jak wysoko to trzeba zacząć działać z chemią...
    Co znaczy "jak woda nisko"? Woda przy solidnej ulewie ma ładnych kilka albo i kilkanaście centymetrów. Klikałeś w linki z postu, który cytujesz? Widziałeś zdjęcia mokrej od wewnątrz ściany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony