dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Szlifowanie tynków cementowo wapiennych

    Witam, chciałem zapytać odnośnie kwesti poprawności szlifowania tynkow cementowo wapiennych. Nie chce szlifować całości domu, ale mam 2 takie miejsca gdzie w mniej lub bardziej widocznym miejscu widać taką "bułę", zauwazyłem to zbyt poźno i są juz suche, tynkarze poprostu tego na mokro dobrze nie przelecieli. Pytanie moje jest takie, czy mogę to szlifowac bez uszkodzenia struktury?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Witam, chciałem zapytać odnośnie kwesti poprawności szlifowania tynkow cementowo wapiennych. Nie chce szlifować całości domu, ale mam 2 takie miejsca gdzie w mniej lub bardziej widocznym miejscu widać taką "bułę", zauwazyłem to zbyt poźno i są juz suche, tynkarze poprostu tego na mokro dobrze nie przelecieli. Pytanie moje jest takie, czy mogę to szlifowac bez uszkodzenia struktury?
    Jak masz zatarte piaskiem kwarcowym (gładź) to zedrzesz ją i słabo to będzie wyglądało. W takim tynku "szlifuje" się tylko po to, żeby odpadły wystające ziarenka piasku (inaczej wygląda ściana jak papier ścierny).


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak masz zatarte piaskiem kwarcowym (gładź) to zedrzesz ją i słabo to będzie wyglądało. W takim tynku "szlifuje" się tylko po to, żeby odpadły wystające ziarenka piasku (inaczej wygląda ściana jak papier ścierny).

    po wyschnięciu są takie prawie białe, ale na całości nawet w ościeżnicach więc raczej nie były zacierane piaskiem tylko na mokro więc są i tak gładkie w miarę .

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Naprawdę rozważ nałożenie gładzi. Jeżeli tego nie zrobisz to będziesz miał po pewnym czasie problem z zarabianiem ubytków którę niewątpliwie się pojawią po jakimś czasie gdy już będziesz mieszkał w tym domu.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Naprawdę rozważ nałożenie gładzi. Jeżeli tego nie zrobisz to będziesz miał po pewnym czasie problem z zarabianiem ubytków którę niewątpliwie się pojawią po jakimś czasie gdy już będziesz mieszkał w tym domu.
    o jakich ubytkach mówisz? W domu rodzinnym mam tynki cementowo wapienne i nie widzę z nimi żadnych problemów a gładz to dodatkowy podwójny koszt tego co już w tynki poszło..

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    o jakich ubytkach mówisz? W domu rodzinnym mam tynki cementowo wapienne i nie widzę z nimi żadnych problemów a gładz to dodatkowy podwójny koszt tego co już w tynki poszło..
    Zwykłe uszkodzenia, podczas uderzeń np drzwiami mablami, zmiany w isnalacji elektrycznej o dzieciach nie wspominając, wszystkie takie ubytki trzeba zarobić a tynku c-w w c-w nie wetrzesz.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Tak jak pisali przedmówcy. Jeśli masz robione ze szlichtą to lepiej nie ruszać. Chyba że masz na raz z worka to można próbować - osobiście szlifowałem sobie styrodurem bo bałem się brać za żyrafę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    po wyschnięciu są takie prawie białe, ale na całości nawet w ościeżnicach więc raczej nie były zacierane piaskiem tylko na mokro więc są i tak gładkie w miarę .
    Oczywiście, że na mokro, bo jak inaczej? Ościeżnice Ci tynkowali? Znaczy drzwi wyglądają, jakby były obsadzone w ścianie, bez ościeżnicy?

  9. #9

    Domyślnie

    Tynki CW to takie tynki które nie nadają się do żadnych poprawek po zaschnięciu. Tyle w temacie.

  10. #10
    Banned
    Ksvasma

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    super temat

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Tynki CW to takie tynki które nie nadają się do żadnych poprawek po zaschnięciu. Tyle w temacie.
    nie poprawiam ich, jedynie zdecydowałem się na usunięcie piasku ktory jest na zewnątrz siatką ścierną która bardzo ładnie ściąga piaseczek, nie uzywam do tego pacy bo szybko sie zużywa a robie to ręcznie, jadę ścianę po ścianie, robi sie kladka, a pył i piasek ładnie sie wycierają

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście, że na mokro, bo jak inaczej? Ościeżnice Ci tynkowali? Znaczy drzwi wyglądają, jakby były obsadzone w ścianie, bez ościeżnicy?
    ościeżnice były zrobione klasycznie z osb i do tego miejsca doszedł tynk

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    ościeżnice były zrobione klasycznie z osb i do tego miejsca doszedł tynk
    Z MDF, z drewna, stalowe - to znam. Z OSB ktoś robi ościeżnice?

    Ręcznie, bez pacy to męczarnia - najlepiej paca przegubowa i długi trzonek do niej. Może ze dwa kawałki płótna zużyłem (ale próbowałem też i siatkę, i papier - to faktycznie szybko pada).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z MDF, z drewna, stalowe - to znam. Z OSB ktoś robi ościeżnice?

    Ręcznie, bez pacy to męczarnia - najlepiej paca przegubowa i długi trzonek do niej. Może ze dwa kawałki płótna zużyłem (ale próbowałem też i siatkę, i papier - to faktycznie szybko pada).
    na czas tynkowania, robi się ościeżnice z jakiegoś materiału zeby zakończyć jakoś tynkowany otwór i później się to rozbiera
    Podeślij link do płótna z jakiegoś sklepu jeśli mozesz

  14. #14

    Domyślnie

    a dobra sory wiem o jakie płótno chodzi... dramat że mna

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z MDF, z drewna, stalowe - to znam. Z OSB ktoś robi ościeżnice?

    Ręcznie, bez pacy to męczarnia - najlepiej paca przegubowa i długi trzonek do niej. Może ze dwa kawałki płótna zużyłem (ale próbowałem też i siatkę, i papier - to faktycznie szybko pada).
    Właśnie takiej pacy potrzebuje bo zostały mi sufity do wyczyszczenia a ręką i z drabiny to makabra. O jakim płótnie mówicie ?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja lece to siatką ścierną idzie szybciej i efektyczniej, płótno jest spoko ale zeby zdjąć tylko pyłek a nie piasek który głebiej siedzi

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SoniaLeo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    siemka witam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony