dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie tarasu

    Witam, mam taki problem/pytanie
    Wejście do domu mam przez ganek/werandę. A na werandzie jest zrobiony taras/balkon. I chciałbym ocieplić ta werandę tzn jej sufit bo ściany już są ocieplone. Na tarasie jest położona papa nie znam jej dokładnej nazwy jest pokryta takim drobnym granulatem. Pokrycie werandy jest szczelne i w dobrym stanie.
    Jako że wysokość podłoża do ramy drzwi wynosi zaledwie 7cm, chciałem ocieplić płytami PIR bo wyczytałem że nie wymagają dodatkowej wylewki obciążającej. Wystarczy przykleić płytki. Myślałem o gresie.
    Pytanie czy stare pokrycie muszę zrywać jeśli nie to jakim środkiem je zagruntować przed przyklejeniem płyt.

    Zdjęcie papy i drzwi balkonowych
    https://zapodaj.net/21fd14adae29b.jpg.html

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej było by zerwać ale jeśli nie chcesz się pchać w koszty to zagruntuj to gruntem szczepnym na to przyklej płyty PIR i będzie wszystko ok.

  3. #3

    Domyślnie

    Koszty jak koszty, ale czytałem że papa strasznie odchodzi. A teraz takie upały to będzie jeszcze gorzej. Więc godzin pracy byłoby sporo. No chyba że ktoś ma jakiś fajny patent na zrywanie papy.
    Bo i tak musiałbym potem dać paroizolację czyli zwykłą papę.

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie:
    taras jest nad pomieszczeniem ogrzewanym ściany będą ocieplone 25cm styropianem a góra tarasu pir 5cm. zastanawia mnie montaż okapników bo gotowe okapniki z możliwością podłączenia rynien tak głęboko nie wchodzą w głąb tarasu i wypada że byłyby zamocowane przez płytę pir do styropianu. a to wg mnie jest słaba konstrukcja.
    chciałem dać profil okapowy renoplast k100R.
    zastanawiałem się czy nie dać płyty osb tak jak się robi to w przypadku opierzenia murka attyki? jak uważacie dobry pomysł czy nie? znalazłem jeszcze kątowniki ECO-FIX G z pianki pur które są niby wytrzymałe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony