dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wzmocnienie krokwi poprzez dodanie profilu stalowego 80x40x3 lub 80x40x4

    Witam,
    Chciałbym zagospodarować poddasze. W tej chwili mam tam dach jednospadowy (około 15 stopni nachylenia).
    odległość między ścianami to około 5m, krokwie 6m 16/6cm, do tego łaty co 40 cm, na tym 12mm płyta OSB, 2cm izolacja z prasowanej wełny mineralnej, kolejna płyta OSB, folia, kontrłata, łata i blachodachówka. Odległość pomiędzy krokwiami 60cm.

    Dach docelowo jeszcze będzie dzwigał fotowoltanikę.

    Niestety jest za nisko przy jednej z ścian, brakuje 8-10 cm aby można było swobodnie przechodzić w odległości 60 cm od ściany (regularnie uderzam głową w krokiew). Męczy mnie to a nie mam za bardzo możliwości podniesienia dachu (wymagany nowy projekt budowlany dotyczący rozbudowy)

    Wpadłem na koncepcję którą chciałbym z Państwem skonsultować, planuję w odległości 2.5m od ściany o której piszę dodać belkę podtrzymującą krokwy (20/10 cm wysokości, belka będzie miała 30/10 cm ale 10cm planuję umieścić między krokwiami aby zapewnić sztywność konstrukcji i pewne trzymanie belki

    pożniej na odcinku 2.5 metra z tych dwóch i poł zmniejszę krokiew do 80mm z 160mm a obok dodam stalowy profil.
    Nie pracowałem jeszcze ze stalowymi profilami wiec nie potrafię dobrać odpowiedniego.


    Podsumowując, na odcinku 2.5 ograniczę krokiew do 80/60mm (pomiędzy dwoma ,belkami)
    W celu wzmocnienia dodam obok krokwi stalowy profil 80x40x3 oparty po obu stronach na belce i przykręcony do krokwi na wysokości belek

    Czy taki profil będzie ok, czy grubość ścianki nie właściwa , 3mm ?
    Nie ukrywam iż musze kupić kilkanaście takich odcinków a zmiana grubości ścianki radykalnie wpływa na cenę i wage profilu.

    A może iść w kierunku profilu wąskiego ? np 8x2x3 ?
    Tak jak pisąłem, z drewnem pracuje już długo w ramach własnych prac ciesielskich, z profilami stalowymi nie pracowałem.
    Prośba o pomoc

    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Podaj rysunki - rzut i przekrój.
    Temat raczej dla projektanta konstrukcji a nie porada na FM.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony