dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie Stereo do 50 m2

    Hej,
    Szukam nagłośnienia do przestrzeni ok. 50 m2 otwartej na kolejne 10-20 m2.
    Myślę o stereo 2, może 3 drożnymi głośnikami. Budżet 6-7k całość. Sam będę robił.
    Jakie macie zdanie o zestawie 2x melodika bl40m3 + od Yamaha s501 wzwyż.

    Klimaty - nagłośnienie filmowe 55%, jazz, blues 30%, house i coś z bassem (w tym folk i country) 10% , 5% klasyczna i operowa. Wiem że rozstrzał ogromny.
    Sugestie?
    Może coś z Jamo? Może coś używanego?
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 29-06-2022 o 10:39

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Marantz + głośniki Kef, bardzo polecam, kupując używki powinieneś się zmieścić w budżecie 7k.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom1kow

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Yamaha A-S501 to dobry mocny wzmacniacz. Możesz do tego dołożyć głośniki Indiana Line:

    i masz fajny zestaw
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-06-2023 o 14:20

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja mam Yamahe RN-500 i do tego głośniki Monitor Audio MR-4. Kilka tygodni temu sprzedałem przetwornik Bluetooth JAG Eletronic (po prostu korzystałem z niego raz na pół roku, jakoś dźwięku lepsza niż nie jeden CD) . Bardzo fajny zestaw za bardzo przyzwoite pieniądze.

  5. #5

    Domyślnie

    70m2 to spora powierzchnia. Nie zgubią ci sie te kolumny? Ja mam w moim 35m2 salolnie Indiana Tesi 561. Są świetne. Ale 70m2 to już inna bajka. Zapytaj na forum audio itp. Tam są ludzie ze znanych salonów. Pomogą.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    .... Sam będę robił. ...
    Czyli masz zdolności manualne? To jako PA złóż kita RSAmp'a - prosty projekt ale gra zadziwiająco dobrze - w końcu to Single Ended na lampie
    Jako kolumny tez jakiś sprawdzony projekt DIY - cos od SB acoustics - łatwe projekty i niezłe brzmienie.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Jakie macie zdanie o zestawie 2x melodika bl40m3 + od Yamaha s501 wzwyż.
    Ta yamaha OK, gra poprawnie, ale te melodiki to tak średnio... Dziwnie są zestrojone, męczą basem, tzn. nie tyle, że jest go za dużo, co ma problem z kontrolą. Na pewno nie do jazzu, ani innej "ambitniejszej" muzyki. Do łupanki może się podobać, dół mają podobny do większości Klipschów.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 26-06-2023 o 15:44
    ***** ***

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom1kow

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    do 70m2 to Yamaha NS-777
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 26-07-2023 o 16:36

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Może Dali Oberon 7 lub Oberon 5.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Czyli masz zdolności manualne? To jako PA złóż kita RSAmp'a - prosty projekt ale gra zadziwiająco dobrze - w końcu to Single Ended na lampie
    Jako kolumny tez jakiś sprawdzony projekt DIY - cos od SB acoustics - łatwe projekty i niezłe brzmienie.



    Ta yamaha OK, gra poprawnie, ale te melodiki to tak średnio... Dziwnie są zestrojone, męczą basem, tzn. nie tyle, że jest go za dużo, co ma problem z kontrolą. Na pewno nie do jazzu, ani innej "ambitniejszej" muzyki. Do łupanki może się podobać, dół mają podobny do większości Klipschów.
    "zdolności manualne do podłączenia stereo? Co masz na myśli? Czy to by zlecić dobór i montaż? Do wieszania firanek też mam brać fachowców i kable grafitowe za 250 tys. zł (lub 10% ceny zestawu)?

    Wyleczyłem się szybko z Melodiki
    Kusi mnie funkcjonalność zintegrowanego odtwarzacza sieciowego + Heco Aurora 1000, ale gorąco jestem zachęcany do połączenia go jednak z osobnym, niesłabym wzmacniaczem (niby właściwe almplituner, ale bardziej wzmacniacz - polecany to Cambridge Audio AXR100). Nie robiłem jeszcze odsłuchu.

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    70m2 to spora powierzchnia. Nie zgubią ci sie te kolumny? Ja mam w moim 35m2 salolnie Indiana Tesi 561. Są świetne. Ale 70m2 to już inna bajka. Zapytaj na forum audio itp. Tam są ludzie ze znanych salonów. Pomogą.

    Dzięki, tak też zrobiłem. Jestem na etapie odsłuchów (ale na razie salon, więc nie ma co opowiadać jak to będzie w domu)...

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może Dali Oberon 7 lub Oberon 5.

    Dzięki. Heco grają obłędnie i chciałbym z czymś mocnym to zestroić. Jak bym się zmieścił w 6-9 k to byłoby fajnie - wiadomo im mniej tym lepiej Te same głośniki, a inny sprzęt do napędzenia robią ogromną różnicę!
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 30-06-2023 o 23:35
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    "zdolności manualne do podłączenia stereo? Co masz na myśli?
    Napisałeś, cyt:

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Hej,
    .... Sam będę robił....
    Więc myślałem, że chcesz sam coś zbudować, dlatego zasugerowałem Ci A klasę SE od ReduktoraSzumu - słynny TubeAmp.
    ***** ***

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Więc myślałem, że chcesz sam coś zbudować, dlatego zasugerowałem Ci A klasę SE od ReduktoraSzumu - słynny TubeAmp.
    Masz tego wzmaka? Z jakimi kolumnami?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #12

    Domyślnie

    Też DIY. Wolę samemu coś zbudować żeby mi odpowiadało niż szukać bez końca.
    Z fabrycznych testowane na Electrino 150 i Transpulsami - w pierwszym przypadku troche daje znac słaba efektywność ale brzmienie nawet niezłe, w drugim przypadku brzmienie prawie w 100% angielska szkoła.
    ***** ***

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wolisz zbudować? To jeszcze trzeba umieć Szacun.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14

    Domyślnie

    Pierwszy wzmacniacz zbudowałem jak miałem 7 lat, pierwsze kolumny jak miałem 12 lat, a teraz dobiegam pięćdziesiątki, więc trochę już w tym siedzę .
    Tak naprawdę to zbudowanie dobrych kolumn nie jest tak trudne jak by się wydawało - wybierasz głośniki, które pasują Ci dźwiękowo, projektujesz do nich obudowę (WinISD), zlecasz docięcie płyt dla stolarza, składasz obudowę, projektujesz " na sucho" zwrotnicę, montujesz całość, stroisz zwrotnicę (HOLMipulse), dostrajasz na słuch, wykańczasz obudowę i to wszystko Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, bo zajmuje to kupę czasu, ale będziesz miał prawie ideał.. prawie, bo nigdy nie jest dość dobrze by nie mogło być jeszcze lepiej ))
    ***** ***

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony