dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WojTesz

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Sławno
    Kod pocztowy
    76-100
    Posty
    1

    Domyślnie od ściany do granicy działki, tylko 2 m???

    Witam Forumowiczów.
    Mam problem i proszę o wsparcie. Kilkanaście lat temu, w procesie sprzedaży mieszkań, Urząd Gminy wytyczył
    granice działki wokół budynku, zamieszkiwanego przez naszą Wspólnotę Mieszkaniową.
    Granica ta przebiega w różnych odległościach od ścian budynku, w tym od ściany z oknami mojego mieszkania
    na parterze - zaledwie 2 metry.
    Uważam, że zaszło niedopatrzenie ze strony Urzędu, ponieważ odległość ta powinna wówczas wynosić
    minimum 3 metry.
    Mój oczywisty wniosek o dokonanie poprawki geodezyjnej (na koszt Urzędu) do obecnie obowiązujących
    4 metrów (mowa o ścianie z oknami) nie znajduje zrozumienia u lokalnej władzy.
    Obecnie wydzielane są działki na pozostałym terenie i raczej nie chciałbym mieć parkanu sąsiada w odległości 2 metrów od parapetów.
    Proszę o opinię - czym mam rację i jak poradzić sobie w tej kłopotliwej sytuacji.
    Pozdrawiam.
    WojTesz

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nowego budynku nie możesz wg przepisów ogólnych postawić bliżej niż 4m/3m od granicy, lecz w drugą stronę to nie działa. Może być bliżej, tak sie robiło. Jesli Wam nie pasuje, to o ile właściciel terenu wokół waszej wspólnoty wyrazi zgodę, należy dokonać podziału gruntu "....na poprawę użytkowania działki przyległej. Nowowydzielona działka bedzie przyłączona do nieruchomości Wspólnoty czyli do dz. ... " . Wy ponosicie wszelkie koszty gdyż jest to na wasz wniosek. Niestety, tak się mszczą skutki bezmyślnych podziałów. Urzędnik opiniujący wcześniejszy podział nie miał nigdy płotu 2 m za oknem, więc nie ogarnia tematu. Proza życia.
    Jeśli i tak będzie dzielony przyległy teren, to podział bedzie symbolicznym kosztem (jedna działka więcej do wydzielenia) Zostaje wam wycena, , cena gruntu i notariusz .
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 25-06-2022 o 02:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony