dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Eternit z dachu

    Witam,

    Tydzień temu dekarz sciagną mi eternit (wymiana na blache trapezówke) poukładany na paletach i zabezpieczony w folie.
    Niestety nie wystawił mi żadnego śwista itd Czy w takiej sytacji mogę składac pismo do gminy o samą utylizację , wywóz eternitu ?
    Wszędzie w internecie pisze, że eternit powinna ściagnąć wykwalifikowana ekipa, powinna wystawić świstek , że trzeba zgłaszać do inspektora budowlanego itd

    Czy już tylko zostaje mi wywóz tego świństwa prywatnie ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Należało to załatwiać (zgłosić do gminy) wcześniej, przed remontem. Rozmawiaj w gminie, bo praktycznie zawsze jest eternit zdjęty i czeka na ekipę do wywózki. Ekipa przyjedzie za miesiąc, dwa lub zimą .

    Byłeś odnotowany w kartotece gminnej jako kandydat do wymiany i utylizacji?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Byłeś odnotowany w kartotece gminnej jako kandydat do wymiany i utylizacji?
    Szczeże nie mam pojęcia, 2 lata temu wprowadzilismy się z żoną do domu po jej rodzicach. Dom stał nieużywany z 15 lat.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Gdy gmina przystępowała do programu utylizacji azbestu, to chodziła komisja z gminy i wpisywali na listę do wywiezienia w danym roku. Idealne zgranie - zdjecie przez ekipę w kombinezonach & maskach, wywózka i nowy dach jest nierealne, chyba że to jakaś pokazówka dla oficjeli. Nigdy nie widziałem takiego wykonania, to tylko w książkach i może na szkoleniu. Praktycznie ściąga eternit ekipa remontująca dach, dobrze jak odłoży na bok i owinie folią lub sam owiniesz tyle co się uda, więc może czekać. Robią to latem, jest gorąco, więc środki ochrony osobistej "tylko przeszkadzają". Lepiej niech zdjete elementy czekają niż zakopać je na polu po drugiej stronie ulicy - to często spotykane zachowanie ludu między Odrą a Bugiem. Nowy dach nie poczeka, bo zawsze gdy robisz coś większego z dachem, to przyjdą opady i żadne plandeki nie pomogą w 100%, ekipa ma teraz okienko itd. Takie jest życie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony