dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arti0308

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    1

    Domyślnie Kanał samochodowy, a posadzka z płyt chodnikowych.

    Dzień dobry!
    Stoję aktualnie przed postawieniem garażu na działce. Chciałbym postawić garaż blaszany o wymiarach 5x6m dwustanowiskowy. Na jednym stanowisku chciałbym mieć kanał samochodowy. Generalnie chciałbym wszystko mieć zrobione w miare budżetowo. Kanał chciałem wykopać o wymiarach 1,1x4m. (wylana podłoga betonowa, wymurowane ściany z bloczków betonowych)
    Chciałem aby garaż stał na płytach chodnikowych (głownie ze względu na ich łatwość montażu oraz cene), nie chciałbym robić wylewki betonowej na podłogę.
    Nurtuje mnie pytanie, czy podłoga pod garaż może zostać wykonana z płyt chodnikowych, czy konieczne jest wylanie betonowej posadzki (zakładając, że będzie się znajdował tam kanał). Z góry przepraszam za to pytanie, ale niestety moja przygoda z jakimkolwiek budownictwem dopiero się zaczyna
    Pozdrawiam!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Jak wywalisz humus i odpowiednio zagęścisz podsypkę pod płyty, to będzie ok. Druga sprawa czy ten garaż będzie przez inne obiekty osłonięty? Zwykle blaszaki przytwierdza się do gruntu/posadzki.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mam taki garaż (bez kanału), podłoga zrobiona z płyt chodnikowych. Powiem tak: da się po tym chodzić, jest wystarczająco. Jednak sam garaż stoi na dwóch warstwach bloczków fundamentowych. Może się okazać, że kotwienie w płycie jest utrudnione, bo płyta jest cienka (5 cm).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony