dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zgłosiliście swoje PC w bazie CEEB ?

    Jak w temacie, do końca czerwca 2022 r. jest termin na zgłaszanie źródeł ogrzewania domu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

    Na 5 mln zgłoszeń, zgłoszono tylko 157 tys. PC - cosik mało się to wydaje.

    https://globenergia.pl/5-mln-deklara...zemu-tak-malo/

    Wyliczyli, że tylko w ostatnich trzech latach sprzedano prawie 159 tys. PC, a przecież są forumowicze co od 10-ciu lat grzeją PC gruntowymi.


    Trzeba na gov.pl założyć profil zaufany i przez logowanie na profilu wypełnia się formularz CEEB.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Na Interii piszą o 168k PC.
    Wiedza o tym obowiązku pośród właścicieli domów jest mikra a wielu twierdzi, że jak zrobiła to w spisze powszechnym, to już nie musi. Telewizji to ja dużo nie oglądam, ale nie przypominam sobie, żebym widział jakieś info w tym temacie.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie, też TV nie oglądam.
    Na internecie dopiero w ostatnim tygodniu uaktywniły się portale branżowe przypominając o tym obowiązku.
    Który trwa od 1.07.2021r. i termin na obowiązkowe zgłoszenia upływa 30.06.2022r.
    U nas Ksiądz z ambony ogłaszał to ludziom tydzień temu. Tyle, że mam wrażenie, że ci co tematu nie znają i tak nie bardzo zrozumieli. Dotarła tylko informacja, że coś trzeba wypełnić z ogrzewaniem.

    Potem zapowiadają kontrole i możliwe kary finansowe.

    Sam zwlekałem ze zgłoszeniem swojej PC, bo ciągle po głowie chodzi mi dodanie dodatkowego źródła ogrzewania na wypadek dłuższego braku prądu.
    A że nadal nie podjąłem decyzji co założyć, to wypełniłem formularz w okolicy 22 kwietnia bieżącego roku.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 27-06-2022 o 12:27
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Było o tym głośno zanim system działał rok temu. Chciałem nawet od razu zgłosić, ale nie działało przypomniało mi się na pikniku miejskim, gdzie gmina pomagała wypełniać zgłoszenia, więc wysłałem już swoje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    A mnie się palec omsknął i miast pompy zgłosiłem kocioł na ekogroszek w obydwu domach .

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam dom ciągle w budowie więc nic nie zgłaszałem
    były debaty na forum czy domy nieodebrane ale ogrzewane mają być zgłaszane
    jedne źródła podają że tak,inne że nie
    konkluzja była taka, że od zawiadomienia o zakończeniu budowy są 2tygodnie na zgłoszenie
    coś się zmieniło?
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 27-06-2022 o 17:05
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    W telewizji niepolskiej przez ostatnie miesiące ze dwa razy trafiłem, jak mówili w Faktach o zbliżającym się terminie na zgłoszenie sposobu ogrzewania budynku. Telewizja czystopolska nie występuje u mnie na pilocie. Kiedyś po zmianie dekodera pokazała mi się jakaś niestrawna tvpinfo, to aż pies się zjeżył jak na wściekłego byka. Weterynarz powiedział że to alergia, że to nieuleczalne u owczarka niemieckiego.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    W telewizji niepolskiej przez ostatnie miesiące ze dwa razy trafiłem, jak mówili w Faktach o zbliżającym się terminie na zgłoszenie sposobu ogrzewania budynku. Telewizja czystopolska nie występuje u mnie na pilocie. Kiedyś po zmianie dekodera pokazała mi się jakaś niestrawna tvpinfo, to aż pies się zjeżył jak na wściekłego byka. Weterynarz powiedział że to alergia, że to nieuleczalne u owczarka niemieckiego.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Zgłosiłem już pierwszego dnia jak się dowiedziałem. W sumie podanie pompy zakończyło ankietę po chyba 3 czy 4 pytaniu.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  10. #10

    Domyślnie

    Polsce grozi blackout. Będziemy gasić światła jak Japończycy?

    https://spidersweb.pl/bizblog/blacko...-brak-energii/

    aby nie zakładać specjalnie nowego tematu

  11. #11

    Domyślnie

    GUNB - czyli darmozjadom trzeba jeszcze raz na tacy podać, to samo co dopiero podałem przy zgłoszeniu zakończenia budowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony