dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radonpos

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczytno
    Kod pocztowy
    64-608
    Posty
    9

    Domyślnie zakupy nierosyjskiego węgla

    W sklepie polskiej grupy górniczej dzieją się dantejskie sceny. Ludzie stoją po 10 dni z przyczepami żeby kupić węgiel w ilości oczywiście reglamentowanej. Część oczywiście kupuje żeby potem odsprzedać 3 razy drożej. Urzędnicy jak zwykle cos tam zapowiadają a potem cisza. A ja ciągle szukam węgla z dozwolonych rejonów importowych? Gdzie taki znajdę?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał radonpos Zobacz post
    A ja ciągle szukam węgla z dozwolonych rejonów importowych? Gdzie taki znajdę?
    W Kazachstanie lub u Czechów tudzież w sklepach internetowych PGG i Tauronu - może tam swój szczęśliwy numerek wylosujesz : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8139126.
    Też możesz urzędasów w RTV słuchać – obiecywali, że w dobrej cenie węgla nam nie braknie – to kto wie - albo w zimę będziemy po lasach resztki chrustu+ z pod śniegu wybierać.

  3. #3

    Domyślnie

    Na temat możliwości zakupu węgla pojawiło się info nowe : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8140506.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Na temat możliwości zakupu węgla pojawiło się info nowe : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8140506.
    Lipa tak jak pisałeś. Zadzwoniłem dla sprawdzenia i to samo co w PGG z tą różnicą że impulsy za połączenie nabijają.
    Co do zakupu to w tym artykule jest wszystko wyjaśnione:
    https://biznes.wprost.pl/finanse-i-i...ejasnosci.html
    Regulamin forum

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał radonpos Zobacz post
    A ja ciągle szukam węgla z dozwolonych rejonów importowych? Gdzie taki znajdę?
    Nie musi być importowy bo jest Polski i dostępny od ręki tylko że cena jest wysoka.
    Regulamin forum

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Milew36

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Milicz
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał radonpos Zobacz post
    W sklepie polskiej grupy górniczej dzieją się dantejskie sceny. Ludzie stoją po 10 dni z przyczepami żeby kupić węgiel w ilości oczywiście reglamentowanej. Część oczywiście kupuje żeby potem odsprzedać 3 razy drożej. Urzędnicy jak zwykle cos tam zapowiadają a potem cisza. A ja ciągle szukam węgla z dozwolonych rejonów importowych? Gdzie taki znajdę?
    Węglowy kabaret trwa i końca nie widać. Minister klimatu teraz zabrała się za interwencyjny import węgla – tylko u nas takie rzeczy Dodam, że jako podatnicy wszyscy słono do tego importu dopłacimy, bo wiadomo jak wyglądają ceny na giełdach światowych. Nie zapominajmy o kosztach transportu i cenie ropy. A co ciekawsze tego węgla nie wystarczy dla wszystkich. W pierwszej kolejności trafi on - podobno w cenach zbliżonych do tysiąca zł za tonę - do wykluczonych energetycznie i po prostu biednych ludzi, co na kredyt nie mogą sobie pozwolić – emeryci, renciści i osoby z minimalną krajową itp. Ja natomiast bez kolejki, bez paniki, co prawda drożej niż zwykle kupiłem ekogroszek :Spam: w sklepie internetowym. Nie dla siebie co prawda bo mam pompę ciepła, lecz dla rodziców Jest go tam pod dostatkiem. Co prawda kupiłem, ale połowę potrzebnego na zimę bo ciągle mam nadzieję ze jednak w okolicach listopada potanieje. :Spam: mam sprawdzonego więc nic nie ryzykuje. Spalam go u dziadków też mniej bo ma 2-3 dżule więcej iż najlepszy polski węgiel. Dużą rolę pewnie odgrywa też to że mają nowy kocioł niskoemisyjny. Tyle w temacie Niestety wysokie ceny to koszt który wszyscy musimy udźwignąć. Nie tylko palący węglem, ale i gazem i używający prądu również z węgla tyle ze brunatnego. Z drugiej strony wolę drogi węgiel nich chwytać za karabin – do przemyślenia dla wszystkich. PS sam jestem zadowolony z pompy ciepła - koszty dużo niższe niż ogrzewanie z węgla.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-11-2022 o 13:13 Powód: Spam dodany po miesiącu przez reedycję

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milew36 Zobacz post
    ..... Jest go tam pod dostatkiem. Co prawda kupiłem, ale połowę potrzebnego na zimę bo ciągle mam nadzieję ze jednak w okolicach listopada potanieje. Sztygara mam sprawdzonego więc nic nie ryzykuje. Spalam go też mniej bo ma 2-3 dżule więcej iż najlepszy polski węgiel. Tyle w temacie Niestety wysokie ceny to koszt który wszyscy musimy udźwignąć. Nie tylko palący węglem, ale i gazem i używający prądu również z węgla tyle ze brunatnego. Z drugiej strony wolę drogi węgiel nich chwytać za karabin – do przemyślenia dla wszystkich.
    Po co go kupowałes, masz przeciez PV i PC Vaillanta, co opisałes w innym poscie.
    Firma na S.. która to montowała musi posiłkowac sie spamem na forum? Jezeli ta firma szuka reklamy takim sposobem w takich czasach to bardzo zle o niej swiadczy.

  8. #8

    Domyślnie

    Uważaj bo Twoja firma tez na "S"
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milew36 Zobacz post
    Jest go tam pod dostatkiem.
    Co ty tu opowiadasz – no chyba, że masz i się wypowiadasz w imieniu tych co mają dostęp do „das boota” i przez niego do „prezesa" tej firmy internetowej – bo by w PGG węgiel kuć, to albo szczęście mieć trzeba albo odsiedzieć tyle co za wychrobotanie kota.

  10. #10

    Domyślnie Opał alternatywny.

    Fajnie pobujać w obłokach i marzyć o czymś co maże nadejść kiedyś ale raczej nie za naszego życia a jak już nadejdzie, to i tak nie będziemy mieć na to pieniędzy – z tych też względów lepiej chyba zejść na ziemię i zostać na niej z naszymi problemami przyziemnymi co by w sezonie grzewczym nie zamarznąć i jakoś nadchodzącą zimę przetrwać.
    Pogoda jest sprzyjając na zbieranie, suszenie i przygotowanie biopaliwa, bo faktycznie tak jak to wygląda zasadniczo nic innego nam nie pozostaje i innego wyjścia oraz wyboru nie ma.
    Do sezonu grzewczego trochę czasu jeszcze zostało – można i trzeba ten czas poświęcić na przeróbki i modernizacje tego w posiadaniu czego jesteśmy.
    CWU grzać trzeba więc jest możliwość i potrzeba, by udoskonalenia sprawdzać i wprowadzać poprawki w celu wyeliminowania zaistniałych i zaistnieć mogących problemów.
    Opał alternatywny - https://www.youtube.com/watch?v=dqLX4ThGKM4
    Jak widać po tym – jeśli od przerobienia zostanie użyty dobrany materiał, to może wyjść z tego paliwo, które bez żadnych problemów i przeróbek posiadanego pójdzie.
    ALTERECO podajnik ECO QUENTIN - https://www.youtube.com/watch?v=eOQ-KscoYOU
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paliwo alternatywne.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	459921  
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 06-07-2022 o 11:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony