dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radonpos

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczytno
    Kod pocztowy
    64-608
    Posty
    9

    Domyślnie pomp ciepła - szybka instalacja

    Jak ogarnąć tą pompę ciepła. Chętnie pozbyłbym się kotła na ekogroszek bo ciężkie czasy przyszły dla ‘miłośników węgla”. W ogóle się na tym nie znam? Od czego zacząć? Jaka wybrać? Do kogo się zwrócić z dotacją?

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznij od tego tematu (link):

    Pompa Ciepła - powietrze woda - na grzejnikach - porady, uwagi
    https://forum.muratordom.pl/showthre...h-porady-uwagi


    Dotację z Czystego Powietrza, albo załatwiasz samodzielnie, zakładając profil zaufany na gov.pl i wypełniając internetowy wniosek do wojewódzkiego oddziału Ochrony Środowiska.
    Albo idziesz do Ochrony Środowiska w lokalnym urzędzie (miejskim/gminnym) i tam wypełniasz formularze. Możliwe że nie wszystkie lokalne urzędy podjęły taką współpracę, trzeba popytać.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 28-06-2022 o 11:07
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Milew36

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Milicz
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał radonpos Zobacz post
    Jak ogarnąć tą pompę ciepła. Chętnie pozbyłbym się kotła na ekogroszek bo ciężkie czasy przyszły dla ‘miłośników węgla”. W ogóle się na tym nie znam? Od czego zacząć? Jaka wybrać? Do kogo się zwrócić z dotacją?
    To łatwe przede wszystkim rozmawiać z firmami i zadawać trudne pytania. Ewentualnie skorzystać z doświadczeń innych. Zielona energia zawsze ma sens, szczególnie jak się patrzy na politykę unijna i wojnę w Ukrainie, na aktualny kryzys energetyczny i ocieplenie klimatu. Oto mój przykład. Domek 200 metrów w wyższej klasie energetyczności, 2-letni.
    Mam pompę powietrzną Viessmann i moduły monokrystaliczne – zależne od światła a nie tylko od słońca 10 kwp LG . Cały kompatybilny system instalowała mi firma - poszło bezproblemowo ale chwilkę to trwało. Wszystko działa na 30 letniej gwarancji. Mam od nich też 5 lat gwarancji na sam montaż i ubezpieczanie. To genialna zmiana bo wychowywałem się w domu z piecem na węgiel i jego obsługą też się zajmowałem. Człowiek teraz żyje bez zmartwień o ceny węgla, gazu, czy prądu. Odnawialna energia to wielka idea na którą powinna postawić cała Europa.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 04-07-2022 o 14:36

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milew36 Zobacz post
    To łatwe przede wszystkim rozmawiać z firmami i zadawać trudne pytania. Ewentualnie skorzystać z doświadczeń innych. Zielona energia zawsze ma sens, szczególnie jak się patrzy na politykę unijna i wojnę w Ukrainie, na aktualny kryzys energetyczny i ocieplenie klimatu. Oto mój przykład. Domek 200 metrów w wyższej klasie energetyczności, 2-letni.
    Mam pompę powietrzną Viessmann i moduły monokrystaliczne – zależne od światła a nie tylko od słońca 10 kwp LG . Cały kompatybilny system instalowała mi firma Synergio - poszło bezproblemowo ale chwilkę to trwało. Wszystko działa na 30 letniej gwarancji. Mam od nich też 5 lat gwarancji na sam montaż i ubezpieczanie. To genialna zmiana bo wychowywałem się w domu z piecem na węgiel i jego obsługą też się zajmowałem. Człowiek teraz żyje bez zmartwień o ceny węgla, gazu, czy prądu. Odnawialna energia to wielka idea na którą powinna postawić cała Europa.
    To nie jest twój przykład spamerze
    Oto cześć dzisiejszego twojego postu, a własciwie spamu:
    "Ja natomiast bez kolejki, bez paniki, co prawda drożej niż zwykle kupiłem ekogroszek sztygar w sklepie internetowym. Jest go tam pod dostatkiem. Co prawda kupiłem, ale połowę potrzebnego na zimę bo ciągle mam nadzieję ze jednak w okolicach listopada potanieje. Sztygara mam sprawdzonego więc nic nie ryzykuje. Spalam go też mniej bo ma 2-3 dżule więcej iż najlepszy polski węgiel. Tyle w temacie"

    Tyle w temacie. Reszta dla moderatora

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Milew36

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Milicz
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowny Rekordzisto, może niedokładnie opisałem temat, ale prawda jest taka, że sam mam pompę ciepła, a kupuję też węgiel dla rodziców po prostu - wiadomo elektroniczne zakupy są raczej nie do ogarnięcia dla 78-latków. Reasumując to tak jakbym miał dwa domy jednocześnie, w jednym spalam Sztygara a w drugim obsługuję pompę ciepła - taka rzeczywistość nic nie poradzę. Mam teraz eleganckie porównanie kosztów i automatyzacji stad służę poradą jak mogę. Posadzenie o spamowanie nawet mnie rozbawiło.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milew36 Zobacz post
    Mam pompę powietrzną Viessmann i moduły monokrystaliczne – zależne od światła a nie tylko od słońca 10 kwp LG . Cały kompatybilny system instalowała mi firma - poszło bezproblemowo ale chwilkę to trwało. Wszystko działa na 30 letniej gwarancji.
    Masz 30 lat gwarancji na PC PW? Nie wierzę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony