dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Komin zniszczony paleniem mokrym drewnem

    Komin murowany z cegły - po kilku sezonach palenia drewnem w za małej temperaturze przez zaprawę przelazła smoła w okolicy góry komina i wylazła na ścianach. W pomieszczeniu śmierdzi jak w wędzarni. Co z tym teraz zrobić w aspekcie wnętrza i "zewnętrza" komina? Rozbierać? Skuć ściany i zabezpieczyć jakimiś środkami a do komina wpuścić komin stalowy?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wpuścić wkład stalowy albo ceramiczny, ale wcześniej może trzeba będzie wyfrezować przewód kominowy.
    https://www.youtube.com/watch?v=s2U47hfmDro

    Popytaj w okolicy, czasem firmy montujące kominki oferują taką usługę.

    W środku to nie wiem co z tym zrobić. Szedł bym w kierunku zaimpregnowania komina i ponownego otynkowania, ale nie miałem takich doświadczeń.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, ale najlepiej komin rozebrać i postawić nowy.

    Przerabiałem to w starym domu tylko, że tam "tylko" śmierdziało, żadnych wykwitów nie było widać. Walczyłem z tym kilka lat w każde wakacje (całość tynku skuwana i robienie od nowa), ale nic nie pomagało. Stosowałem szkło wodne, żywice epoksydową, ale niestety zapach wracał. Robiłem różne modyfikacje warstwami: klej do płytek, żywice epoksydowe, szkło wodne, tynk CW w różnych konfiguracjach. Sama zabawa z tynkiem to co najmniej 2 tygodnie, bo wszystko musi przeschnąć...

    Wszystko to co czuć "siedzi" w cegle, zaprawie, a dodatkowo jest to raczej bardzo szkodliwe. Jak chcesz mieć spokój to rozebranie komina i postawienie od nowa z odpowiednim wkładem.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony