dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie bloku - czy się opłaca

    Witam mam takie pytanie, z 3 lata temu chciano ocieplić nam bloczek 2 klatkowy 2 piętrowy bloczek, ściana z tynkiem 45cm. Znowu powrócił temat ocieplania, ostatnio koszt wyliczony na 800 tys w kredycie (tyle łącznie do spłaty) co daje 3.5 tys miesieczne raty na 20 lat na mieszkanie wychodzi 270 miesięcznie więcej do czynszu, w tym roku miałem niedopłaty za ogrzewanie 600zl. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę rocznie zapłace w czynszu za kredyt 3.2 tys wiecej, jaki więc jest sens ocieplenia, przecież ocieplając budynek i tak będę grzał w domu, nie wyłączę grzejników zupełnie, zimy też coraz cieplejsze a przez najbliższe 20 lat będę płacić rocznie 3.2 tys, no jeżeli policzę 600, l niedopłaty to jestem jakby nie patrzeć 2.6 tys rocznie na minusie. Mylę się czy mam rację? Już nie wspomnę że to kredyt z przed 3 lat teraz bedzie milion jak nic do spłaty więc koszta jeszcze wyższe miesięcznie. Proszę o rzeczową odpowiedź i co zrobić żeby się na to ocieplenie nie zgodzić i jakoś zablokować ten idiotyzm

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    W obecnym stanie burdla zwanego gospodraką polską, zaciąganie jakiegokolwiek kredytu przypomina rosyjską ruletkę. Chyba, że jesteś szefem spółki skarbu państwa np. lotniska w budowie lub elektrowni w rozbiórce czyli budowie. Wtedy jeszcze rok swobody a później będzie piekło. Chyba że już piecze?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ile płacisz w przeliczeniu na m2 rocznie za CO?

  4. #4

    Domyślnie

    379zl miesięcznie, ok4560 rocznie, 63m2

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kichy Zobacz post
    Witam mam takie pytanie, z 3 lata temu chciano ocieplić nam bloczek 2 klatkowy 2 piętrowy bloczek, ściana z tynkiem 45cm. Znowu powrócił temat ocieplania, ostatnio koszt wyliczony na 800 tys w kredycie (tyle łącznie do spłaty) co daje 3.5 tys miesieczne raty na 20 lat na mieszkanie wychodzi 270 miesięcznie więcej do czynszu, w tym roku miałem niedopłaty za ogrzewanie 600zl. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę rocznie zapłace w czynszu za kredyt 3.2 tys wiecej, jaki więc jest sens ocieplenia, przecież ocieplając budynek i tak będę grzał w domu, nie wyłączę grzejników zupełnie, zimy też coraz cieplejsze a przez najbliższe 20 lat będę płacić rocznie 3.2 tys, no jeżeli policzę 600, l niedopłaty to jestem jakby nie patrzeć 2.6 tys rocznie na minusie. Mylę się czy mam rację? Już nie wspomnę że to kredyt z przed 3 lat teraz bedzie milion jak nic do spłaty więc koszta jeszcze wyższe miesięcznie. Proszę o rzeczową odpowiedź i co zrobić żeby się na to ocieplenie nie zgodzić i jakoś zablokować ten idiotyzm
    Strasznie wysoka ta cena ocieplenia za taki mały dom.
    Co prawda 6 lat temu, ocieplaliśmy budynek 5 klatek i 4 piętra (5 kondygnacji) za 450 tysięcy.
    Pierwsza oferta od firmy była 600 tysięcy ale jak się dowiedzieli że płacimy gotówką cena spadła do 450 tysięcy.

    Sugeruję podnieść fundusz remontowy aby uzbierać pieniądze na ocieplenie i ocieplać bez kredytu.

    Zauważ też że budynek ocieplony będzie potrzebował mniej ciepła a więc ogrzanie go będzie mniej kosztować. Teraz płacisz 6zł/m2 to znaczy że ten budynek to "sito". W naszym płacimy 2.6zł/m2. Przed ociepleniem płaciliśmy 3.8zł/m2.
    W naszym przypadku rocznie płacimy 20 tysięcy mniej za ogrzewania niż przed ociepleniem.
    Nie zapomnijcie zaizolować stropodach bo tam ucieka najwięcej ciepła. Można za swoje zacząć od jego ocieplenia.
    Prace związane ze zmniejszeniem zapotrzebowania na ciepło zmniejszą koszty ogrzewania i zaoszczędzone pieniądze wkładajcie na fundusz remontowy.
    W naszym przypadku ocieplenie stropodachu, wymiana okien na klatkach schodowych i w piwnicach obniżyła koszty ogrzewania o prawie 20k rocznie a prace kosztowały 30k. Tak więc te prace zwróciły się w mniej niż dwa lata.
    No i w efekcie dzisiaj płacimy 50gr/m2 za fundusz remontowy (i się już uzbierało 200k na FR) a wcześniej płaciliśmy przez 5 lat 3.5zl/m2.

    Edit: Właśnie dostałem informację o podwyżce opłat za CO.
    Po podwyżce będziemy płacić 3zł/m2
    Ostatnio edytowane przez stos ; 22-09-2022 o 12:14

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Palmowa

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    siemka witam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony