dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Krótka piłka ;)

    Witam,
    będę przystępował do elewacji i oczywiście co wykonawca to rada i opinia. Chciałbym prosić zatem o krótkie odpowiedzi (piłki ) na:
    1. Ściana z BK i na to 20cm styropianu. Dawać szary czy starczy dobry biały?
    2. Tynk silikonowy czy silikonowo-silikatowy?
    3. Tynk zacierany tradycyjnie czy z maszyny?
    4. W planach kilka poziomych boni (wklejane listwy plastikowe). Podobno po latach brud w nich zebrany zaczyna brudzić elewacje. Prawda czy nie? (mój obecny blok ma takie już 5 lat i nie widzę brudu).
    5. Listwa startowa czy nie? (większość wykonawców nie chce lub odradza)
    6. Jeśli bez listwy startowej to obrobić cokół w zamian plastikowym kapinosem czy odpowiednio "podgiętym" kątownikiem Al.?
    7. Dach nie ma okapu, na ścianach szczytowych elewacja ma być na równo z krańcową dachówką. Dachówka Creaton Koda z takim dziwnym uskokiem, który sprawia trudności wykonawcom, nie wiedzą jak wykończyć. Ma ktoś może dach bez okapu z dachówkami i mógłbym pokazać foto jak to jest wykończone?

    Jakieś tipy, które warto mieć na uwadze i przypilnować?

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    ... stosujesz skrajne dachówki. Styro pod nią i wsio. Inaczej będzie kicha.

  3. #3

    Domyślnie

    W teorii tak, a praktyka:
    1. boczna dachówka wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	459871

    2. Styropian będzie się kończył jak czerwona kreska, pytanie co z obszarem niebieskim, który będzie "dziurą". Styropian dojdzie do spodu widocznej łaty. Przestrzeń od spodu łaty do spodu dachówki będzie pusta a przez ową "dziurę" (szerokości ok. 2cm) może tam włazić różne dziadostwo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	459872

    3. Wymyśliłem dodanie od spodu nowej łaty (niebieska) po długości i do niej kręcona nowa obróbka (czerwona). Będzie git czy do piachu z pomysłem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d4.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	459873

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał seawolf83 Zobacz post
    Witam,
    będę przystępował do elewacji i oczywiście co wykonawca to rada i opinia. Chciałbym prosić zatem o krótkie odpowiedzi (piłki ) na:
    1. Ściana z BK i na to 20cm styropianu. Dawać szary czy starczy dobry biały?
    2. Tynk silikonowy czy silikonowo-silikatowy?
    3. Tynk zacierany tradycyjnie czy z maszyny?
    4. W planach kilka poziomych boni (wklejane listwy plastikowe). Podobno po latach brud w nich zebrany zaczyna brudzić elewacje. Prawda czy nie? (mój obecny blok ma takie już 5 lat i nie widzę brudu).
    5. Listwa startowa czy nie? (większość wykonawców nie chce lub odradza)
    6. Jeśli bez listwy startowej to obrobić cokół w zamian plastikowym kapinosem czy odpowiednio "podgiętym" kątownikiem Al.?
    7. Dach nie ma okapu, na ścianach szczytowych elewacja ma być na równo z krańcową dachówką. Dachówka Creaton Koda z takim dziwnym uskokiem, który sprawia trudności wykonawcom, nie wiedzą jak wykończyć. Ma ktoś może dach bez okapu z dachówkami i mógłbym pokazać foto jak to jest wykończone?

    Jakieś tipy, które warto mieć na uwadze i przypilnować?

    Pozdrawiam,
    1 . dobry grafit - etixx
    2. sisi to zlo, jezeli rozwazales ta opcje - wybij sobie ja z glowy
    3. tylko recznie, papudroki robia natrysk
    4. bonie to jest kiepski pomysl
    5. listwa okapnikowo-startowa z caparol-a
    6. w sumie j.w ale nigdy naroznik
    7. wypuscic obrobke blacharska w dol i przykryc elewcje
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony