dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ssss

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    asd
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    32

    Domyślnie Nowa papa na starą + osb

    Witam. Aktualnie mam papę na deskowaniu i sporo ubytków i nierówności po zdemontowaniu kominków kominków itp. chciałbym na starą papę położyć np. laty i płytę osb żeby wyrównać powierzchnię a później na wierzch znowu papa. Czy jest to zgodne ze sztuką- czy osb i laty nie będą gnić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja tak zrobiłem na starym domu, tylko zamiast OSB dałem dechy podłogowe z odzysku. Na to papa, już w chyba trzeciej warstwie (czas leci). Żadnych problemów nie zauważyłem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ssss

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    asd
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    32

    Domyślnie

    Czas leci a ja nadal nie mam czasu... za to dużo pomysłów, od wymiany pokrycia po zmianę więźby i pokrycia, alee na koniec mam pomysł pośredni - chcę usunąć deskowanie z papą, wrzucić łaty i zamontować płytę warstwową 160mm, chodzi mi tez o usztywnienie pokrycia pod fotowoltaike, ale to inna sprawa.
    Pytanie mam takie - co z wilgocią? przeczytałem w artykule https://e-izolacje.pl/oddychanie-dac...ar/c9-16371371, no że niby nie będzie problemu, ale jakie są wasze opinie bo u mnie miałoby być tak że byłaby pustka pomiędzy sufitem a dachem, 15-45cm na wysokość, trzeba to będzie wentylować jakoś? tak miałoby to wyglądać:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qqrq.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	462382  
    Ostatnio edytowane przez Ssss ; 24-11-2022 o 20:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony