dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie pomoc w montażu drążka do podciągania sufitowego

    witam
    zakupiłem drążek sufitowy i chciałem go zamontować
    otóż wywierciłem dziury pod kołki które były w zestawie (kolki 12 dziura też) otóż problem mam taki że kołek wychodzi po zamontowaniu konstrukcji
    więc pomyślałem że zamontuję to na kotwach metalowych tylko że otwór w mocowaniu jest wielkości 8/9mm
    i tu pytanie czy lepiej jest wywiercić nowe dziury kupić kotwy które przejdą przez te otwory (8mm) a stare dziury zaszpachlować czy lepiej zostawić dziury które już nawierciłem i kupić kotwę chemiczna i to obsadzić w taki sposób
    i drugie pytanie czy jak tam kotwy 8 które będę pasować do otworów to one wytrzymają podobne obciążenie jak kołki plastikowe z zestawie?
    stary blok z wielkiej płyty

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Jeśli strop jest z materiału litego, płyty betonowe kanałowe to najlepszą opcją będzie tu kotwa chemiczna.
    Mocowanie 8,5 mm czyli śruba fi 8 to kotwa stalowa będzie miała średnicę mniejszą niż otwór 12 - 13 który zrobiłeś z którego wychodzi Tobie kołek załączony do zestawu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli najszybciej i najtaniej będzie zaszpachlowac dziury przesunąć konstrukcje i wywiercić pod kołki 8?
    A kołki plastikowe które mam w zestawie wytrzymają obciążenie około 100 kilo (jak podaje sklep) czy raczej to jest do dane żeby było?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam sufmiarki więc nie podam dokładnie wymiaru
    Mierzyłem metrem otwor

  5. #5

    Domyślnie

    Jak uda mi się zamontować te kołki w zestawie (może znajdę jakieś mniejsze wiertło) i dajmy po jakimś czasie zacznal wychodzić z sufitu to czy wtedy jakbym je wyciągnął obsadził na kleju montażowym to czy by się to trzymało lepiej?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Kołki na kleju montażowym...... wybij sobie z głowy?
    Jeśli otwory pod śruby w uchwytach są tylko fi 8 to powinno być ich w sumie przynajmniej ze 4.

    Albo wiercisz nowe otwory fi 10 - 11 pod fabryczne kołki 12 lub osadzasz szpilki gwintowane na chemię. Jeśli stare kołki wyszły z sufitu to zaopatrz się w nowe droższe firmówki np. ( Fischer ) bo obecne są raczej sfatygowane
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem mniejsze wiertło kołki się trzymają
    Tylko pytanie czy plastikowe kołki s dołączonego zestawu utrzymają mnie?
    Według producenta mają wytrzymać 150kilo
    Tak da 4 kołki fi10

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki za pomoc
    temat do zamknięcia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony