dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie Fotowoltaika na kredyt a ulga termomodernizacyjna oraz dopłaty z "Mój prąd"

    Jak wiadomo można nieco zmniejszyć wydatki poniesione na fotowoltaikę na co najmniej dwa sposoby (niewykluczające się):
    1. Skorzystanie z dotacji w ramach programu "Mój prąd" (IV edycja w chwili pisania tego tekstu)
    2. Odliczenie kosztów instalacji od dochodu (do 53000zł) jednak od kosztów należy odjąć wysokość wszelkiego rodzaju dotacji.

    Niektóre firmy montujące fotowoltaikę oferują kredytowanie usługi.
    Pytanie: czy jest sposób na skorzystanie zarówno z kredytu, jak i ulgi i/lub "mojego prądu"?
    Dobrze myślę, że jedyna droga to kredytowanie tylko części kwoty zakupu i odpis/uzyskanie dotacji na część opłaconą od razu?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Jak wiadomo można nieco zmniejszyć wydatki poniesione na fotowoltaikę na co najmniej dwa sposoby (niewykluczające się):
    1. Skorzystanie z dotacji w ramach programu "Mój prąd" (IV edycja w chwili pisania tego tekstu)
    2. Odliczenie kosztów instalacji od dochodu (do 53000zł) jednak od kosztów należy odjąć wysokość wszelkiego rodzaju dotacji.

    Niektóre firmy montujące fotowoltaikę oferują kredytowanie usługi.
    Pytanie: czy jest sposób na skorzystanie zarówno z kredytu, jak i ulgi i/lub "mojego prądu"?
    Dobrze myślę, że jedyna droga to kredytowanie tylko części kwoty zakupu i odpis/uzyskanie dotacji na część opłaconą od razu?
    Źródło finansowania jest nieistotne podstawą dotacji oraz odliczenia pit jest faktura vat na wykonaną instalację oraz dokonany przelew z jej opłacenia lub dokument kp w przypadku gotówki. czy pieniądze są własne czy pożyczone to bez znaczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Mógłby ktoś podpowiedzieć jak obecnie najlepiej dofinansować instalację ? Z jakiego programu skorzystać ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony