dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie warstwy styropianu na płycie fundamentowej

    Witam
    W projekcie domku szkieletowego mam płytę fundamentową ocieploną xps-em 10 cm , na płytę ma iść dodatkowo 10 cm EPS-a i 5 cm wylewka. W wylewce chcę dać ogrzewanie podłogowe , rury z CWU w styropianie , zastanawiam się czy dać tak jak jest w projekcie w całości 10 cm EPS-a czy 2 warstwy po 5 cm , może coś innego polecicie . Zmiana na ogrzewanie akumulacyjne płyty nie wchodzi w grę płyta już jest wylana .
    Pozdr.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ludzie robią dwie warstwy. Ja zrobię jedną. Jak nie będzie szczelin między płytami, to możesz zrobić jedną. Posadzka i tak się nie wleje między płyty, bo trzeba na nie położyć folię. Ja tam wolę docinać płyty jeden raz niż dwa, ale co kto lubi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał erda Zobacz post
    Witam
    W projekcie domku szkieletowego mam płytę fundamentową ocieploną xps-em 10 cm , na płytę ma iść dodatkowo 10 cm EPS-a i 5 cm wylewka. W wylewce chcę dać ogrzewanie podłogowe , rury z CWU w styropianie , zastanawiam się czy dać tak jak jest w projekcie w całości 10 cm EPS-a czy 2 warstwy po 5 cm , może coś innego polecicie . Zmiana na ogrzewanie akumulacyjne płyty nie wchodzi w grę płyta już jest wylana .
    Pozdr.
    W tym wypadku róznica jest taka, że w jednej warstwie musisz wycinać miejsce na rury przy pomocy noża termicznego. Trochę żmudna robota, ale dokładniejsza. Przy dwóch warstwach układasz pierwsze 5cm, na to rozkładasz wodę a drugą warstwę docinasz czymkolwiek do rurek a resztę uzupełniasz pianką, którą po utwardzeniu obcinasz na równo (albo na świeżą piankę kładziesz folię i dociskać deską to się sama wyrówna do lica styropianu) - generalnie łatwiej niż rzeźbienie w pierwszej wersji. Choć oczywiście sam styro wygodniej i szybciej układa się w jednej warstwie... gdyby tylko nie te instalacje.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał erda Zobacz post
    W projekcie domku szkieletowego mam płytę fundamentową ocieploną xps-em 10 cm , na płytę ma iść dodatkowo 10 cm EPS-a i 5 cm wylewka. W wylewce chcę dać ogrzewanie podłogowe , rury z CWU w styropianie , zastanawiam się czy dać tak jak jest w projekcie w całości 10 cm EPS-a czy 2 warstwy po 5 cm , może coś innego polecicie
    Pozdr.
    Rozumiem, że w projekcie nie masz podłogówki sam sobie wymyśliłeś rurki w wylewce 5cm? Wylewka cementowa musi być minimum 4,5cm ponad rurki a anhydrytowa 4cm. Więc musisz pogadać z projektantem, jak to przeorganizować - pewnie zostanie z 7cm wylewki i 8 EPS. Wtedy dałbym EPS w jednej warstwie tam, gdzie nie ma hydrauliki a tam, gdzie jest dałbym 3 warstwy - 2cm + grubość rur (łatwiej wycinać "na wylot" niż pieścić się lutownicą czy dedykowanym nożem) + uzupełnienie do 8cm.

    Ewentualnie możesz dać kable grzewcze - wtedy może zostać 10cm EPS + 5cm wylewki.

  5. #5

    Domyślnie

    W projekcie nie było podłogówki , pogadam z projektantem i skłaniał bym się do tego co sugerujesz ,dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony