dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Robocizna elektryka 100m^2

    Pomożecie?

    Elektryk krzyknął 8500 (sama robocizna).

    W grę wchodzi elektryka domu jednorodzinnego z ułożeniem kabli teletech włącznie.

    Razem będzie:

    55 gniazdek (część podwójna, część poczwórna - nie wiem, jak oni to liczą).
    18 opraw oświetleniowych (2 na poddaszu 2 na ze zewnątrz)
    10 gniazd ethernetowych (zwykle po 2 obok siebie).
    20 punktów kamer/czujek (samo prowadzenie kabla),
    wyprowadzenie kabla na zewnątrz (bez kopania, samo przewiercenie się przez pustaki i ułożenie kabli pod przyszłe kopanie) dla garażu, bramy, skrzynki docelowej prądu, jednostki zewnętrznej rekuperatora.
    15 włączników (niektóre dwupolowe).

    Nie pamiętam, ile wyjdzie m położonego kabla, jest to dom 100m^2 + trochę na poddaszu pod rekuperator, klimę. Elektryk powiedział że ok 500m kabla i ze 300m skrętki.
    Dodam że to cena bez robocizny za wykonanie kabla przyłączeniowego dom-skrzynka i bez obsadzenia rozdzielni (do tego jeszcze nie doszliśmy).

    Sensowne czy niezbyt?
    okolice Warszawy

    Materiały sam kupiłem
    poza rozdzielnią bo nie wiedziałem ile wyjdzie obwodów.


    Cena brutto. Facet robił instalacje somsiadom i bardzo polecali. Tylko cena wydaje mi się sporawa.
    Ostatnio edytowane przez Mokebe ; 02-07-2022 o 01:00

  2. #2

    Domyślnie

    Koledzy, korekta. 8500 z wykonaniem przyłącza do skrzynki w ogrodzeniu. Ale bez robocizny za rozdzielnię.

    Dodam, że w domu jest 21 obwodów (jeden trójfazowy).

    Nie wiem, ile taka rozdzielnia może kosztować (robota+materiał), może ktoś podpowie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Wycena prac budowlanych czyli właśnie elektryki zależy od tak wielu czynników że zadawanie pytań drogo to czy tanio czy w sam raz jest po prostu bezmyślne. Ignorujcie takie tematy.

  4. #4

    Domyślnie

    Bzdura. Podałem wszystkie szczegóły potrzebne do rzetelnej wyceny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Bzdura. Podałem wszystkie szczegóły potrzebne do rzetelnej wyceny.
    No to ktoś musi wykonać ... ten rzetelny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mokebe.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	459882
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.205

    Domyślnie

    Sumując wszystko oraz dodając ( 4 poczwórne gniazda + włączniki 18 punktów świetlnych nie wiadomo ile schodowych ) doliczyłem się ponad 140 punktów. Średni koszt wykonania jednego punktu to około 40–70 zł, w zależności od zakresu prac, stopnia ich skomplikowania, wielkości instalacji oraz materiału z którego jest dom i regionu Polski.
    Jeśli mówiąc o pustaku masz na myśli Porotherm lub inne podobne odmiany producentów dodając do tego trochę betonowych nadproży podciągów i słupów wymagających rzeźbienia bruzdownicą i kucia 140 x 60 = 8400
    Jeśli elektryk wykona dokumentację to cena nie jest wygórowana.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cena jest dobra.

    Ja bym za tyle tej roboty nie brał...
    ***** ***

  8. #8

    Domyślnie

    Cena obejmuje wykonanie dokumentacji/pomiarów oraz ułożenie instalacji zewnętrznych (bez wykopów, bo mam w okolicy faceta, który kopie za flaszkę).

    3 punkty oświetleniowe (korytarz) są schodowe.

    Dziękuje Wam, koledzy.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cena wydaje się ok.
    Mam podobną ilość gniazdek i 70% więcej punktów oświetleniowych i łączników. Ceny jakie dostawałem to od 8-9k do 20-kilku tys. Średnio 15k.
    Jeśli w tej cenie poskłada Ci rozdzielnię i da papier z pomiarami (do odbioru budynku), to jest dobra cena. Nawet niska bym rzekł.
    Budowałem się pod Poznaniem.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Cena obejmuje wykonanie dokumentacji/pomiarów oraz ułożenie instalacji zewnętrznych (bez wykopów, bo mam w okolicy faceta, który kopie za flaszkę).
    .
    Kompleksowo wychodzi taniej.
    Pomyśl o tym ponieważ po kopaniu za ową flaszkę będziesz musiał znów brać tego lub innego elektryka aby przyłączył to do złącza. Z E raczej robią to niechętnie ograniczając się np. do założenia zabezpieczeń i plombowania licznika.
    Po tym druga flaszka lub dwie za zasypanie i umieszczenie niebieskiej folii lub kabla w rurze arot .
    Drogę WLZ oraz innych mediów oznacz dla geodety aby miał z czego zrobić mapkę powykonawczą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Jeśli w tej cenie poskłada Ci rozdzielnię i da papier z pomiarami (do odbioru budynku), to jest dobra cena. .
    Może co jeszcze zrobi w tej cenie? Wszystko idzie do góry więc uważam , że 8500 tys to bardzo dobra cena. Ciekawe ile hydraulik weźmie za swoje roboty... i czy też będzie się inwestor pytał czy to drogo czy tanio.

  12. #12

    Domyślnie

    Chlop nie wie i pyta, chyba po to jest to forum? A jak ci nie pasuje to się nie musisz tu udzielać w temacie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Może co jeszcze zrobi w tej cenie? Wszystko idzie do góry więc uważam , że 8500 tys to bardzo dobra cena. Ciekawe ile hydraulik weźmie za swoje roboty... i czy też będzie się inwestor pytał czy to drogo czy tanio.
    Zależy ile za rozdzielnię zawoła. 8,5 k wygląda na przyzwoitą cenę. Tak jak kolega pisał - lepiej negocjonować całość zlecenia, niż częściami. Dogadaj się razem z rozdzielnią i podłączeniem uziomu (lub jego wykonaniem). Kable i puszki można łatwo samemu zrobić, ale rozdzielni bym sam nie chciał składać.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony