dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaka kamera do monitoringu i montaz.

    Chciałbym zainstalować sobie kamerkę do monitoringu podwórza. Trochę już szukałem ale póki co nie znalazłem żadnej która by całkowicie spełniała moje wymagania więc może tutaj ktoś coś doradzi.
    Instalacja miałaby być na trzecim piętrze więc plan jest taki żeby zainstalować ją na ramie okiennej, a dokładniej na słupku między skrzydłami okna.
    A to oznacza że musiałaby mieć możliwość montażu na powierzchni pionowej, a powierzchnia mocująca nie powinna być szersza od słupka, czyli 8cm.
    Wiercenia dziur w słupku nie przewiduję więc fajnie byłoby jakby można było przykleić (taśmą dwustronną?).
    Inna opcja to montaż na parapecie przy pomocy magnesu neodymowego, ale wtedy kamera byłaby 'do góry nogami' i mógłby być problem z jej nakierowaniem.
    Druga sprawa to detekcja ruchu która ze względu na odległość (wysokość) musiałaby być na podstawie obrazu, a nie z czujnika ruchu.
    Widzenie w nocy nie jest sprawą krytyczną bo podwórze jest oświetlone i wystarczające byłoby żeby była w stanie mnie zaalarmować np. na telefon.
    Kamery najbliższe moim oczekiwaniom (głównie ze względu na możliwości optyczne, m.in. zoom optyczny) jakie zidentyfikowałem to
    Reolink RLC-822A - niestety montuje się ją na powierzchni poziomej, poza tym jest szersza od słupka.
    Druga kamera to Orllo GOODCAM Z10 - ze względu na możliwość montażu na pionowej powierzchni. Niestety jest też trochę duża, a przyznam że wolałbym coś nie rzucającego się w oczy.
    Być może jest jakiś uchwyt/adapter który pozwoliłby tą pierwszą zamontować na powierzchni pionowej?
    Byłbym wdzięczny za inne sugestie co do kamer jak i montażu. Celuję w kamerki w zakresie 500-1000 zl.

  2. #2

    Domyślnie

    Hikvision.
    Tanie, solidne, stabilny soft, niezłe parametry, dobre wsparcie, skuteczna detekcja i rozróżnienie ruchu (człowiek/pojazd/pozostałe).
    W budżecie 1kPLN znajdziesz spokojnie coś, coś spełni Twoje oczekiwania.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Hikvision.
    Tanie, solidne, stabilny soft, niezłe parametry, dobre wsparcie, skuteczna detekcja i rozróżnienie ruchu (człowiek/pojazd/pozostałe).
    W budżecie 1kPLN znajdziesz spokojnie coś, coś spełni Twoje oczekiwania.
    To ja też poproszę o taki model Hikvision do 1k PLN, żeby z 3 pietra w nocy rozpoznał twarz, sylwetkę albo cokolwiek identyfikującego postać.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja płacę za taką 700ln. Normalna cena to ok 1kpln.
    I spokojnie z 10 -20m w nocy rozpoznaje czy wykryty ruch jest spowodowany człowiekiem czy autem.
    Ps. nie wiem po co piszesz o identyfikacji osoby (twarz), skoro autorowi chodzi tylko o detekcję ruchu.
    Czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    mistalova - czy możesz podać symbol tej kamery

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja płacę za taką 700ln. Normalna cena to ok 1kpln.
    I spokojnie z 10 -20m w nocy rozpoznaje czy wykryty ruch jest spowodowany człowiekiem czy autem.
    Ps. nie wiem po co piszesz o identyfikacji osoby (twarz), skoro autorowi chodzi tylko o detekcję ruchu.
    Czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz.
    Czytam ze zrozumieniem, a nazwy/symbolu kamery nadal brak...

  7. #7

    Domyślnie

    Podałem wystarczającą wskazówkę dla autora.
    Jeśli ogarnia podstawy automatyki/CCTVi to sobie poradzi. Jak nie, to niech doczyta. Jak mu się nie chce/nie da rady to musi dać zarobić fachowcowi.
    Takie porady podaję za darmo.
    Za konkrety biorę pieniądze.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Podałem wystarczającą wskazówkę dla autora.
    Jeśli ogarnia podstawy automatyki/CCTVi to sobie poradzi. Jak nie, to niech doczyta. Jak mu się nie chce/nie da rady to musi dać zarobić fachowcowi.
    Takie porady podaję za darmo.
    Za konkrety biorę pieniądze.
    Wybacz, że ośmieliłem się zapytać.
    Tym nie mniej dziękuję za odpowiedź. Jest dokładnie taka, jakiej się spodziewałem.

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecydowanie Hikvision jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość.
    Patrząc tylko na jakość raczej też postawiłbym na Hikvision.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Podałem wystarczającą wskazówkę dla autora.
    Jeśli ogarnia podstawy automatyki/CCTVi to sobie poradzi. Jak nie, to niech doczyta. Jak mu się nie chce/nie da rady to musi dać zarobić fachowcowi.
    Takie porady podaję za darmo.
    Za konkrety biorę pieniądze.
    Dzięki za radę. Na pewno skorzystam. Z tematami automatyki radzę sobie dobrze albo nawet i lepiej. Ostatnimi czasy niewielu spotkałem fachowców którzy robili coś tak dobrze czego ja bym nie był w stanie zrobić lepiej więc niechętnie daję im zarobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony